دیدار سرکنسول جدید ایران در فرانکفورت و سفیر ایران در امارات با امیرعبداللهیان

23:02 - 29 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۴۹۲
دیدار سرکنسول جدید ایران در فرانکفورت و سفیر ایران در امارات با امیرعبداللهیان
سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت و سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات عربی متحده با وزیر امور خارجه دیدار کردند و به ارائه گزارشی از حوزه ماموریت خود پرداختند.

خبرگزاری میزان -  منصور آیرم، سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت در آستانه عزیمت به محل ماموریت با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و ضمن ارائه گزارشی از حوزه ماموریت خود برنامه‌های پیش رو را در زمینه کنسولی، ایرانیان، اقتصادی، علمی و فرهنگی، تشریح کرد.

وزیر امور خارجه نیز در این دیدار جایگاه ایرانیان و لزوم ارائه خدمات مناسب و روان کنسولی را به عنوان یکی از اولویت‌های دستگاه سیاست خارجی مورد تاکید قرار داد.

آیرم پیش از این در سمت‌های کارشناس سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین، مشاور معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان، کفیل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شانگهای، سرکنسول در نخجوان، رئیس اداره روابط دوجانبه و دستیار مدیرکل تشریفات وزارت امورخارجه خدمت کرده است.

 

دیدار سرکنسول جدید ایران در فرانکفورت و سفیر ایران در امارات با امیرعبداللهیان

 

دیدار و گفتگوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات عربی متحده با امیرعبداللهیان

رضاعامری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات عربی متحده ضمن ارائه گزارشی از روند رو به رشد روابط میان دو کشور، راه‌های توسعه مناسبات و رفع موانع و حل و فصل مشکلات اجرایی را با وزیر امور خارجه مورد گفت‌وگو و تبادل‌نظر قرار داد.

وزیر امور خارجه با اشاره به اهمیت تقویت روابط راهبردی و توسعه مناسبات در راستای سیاست تقویت روابط با همسایگان، روابط تهران و ابوظبی را در مسیر ارتقا و رشد ارزیابی و ابراز امیدواری کرد برخی مسائل اجرایی به‌ویژه در ابعاد اقتصادی و تجاری نیز با همکاری مقامات و مسئولین دو طرف و در راستای تحقق اراده رهبران دو کشور هرچه زودتر حل و فصل گردد.

در این دیدار آخرین تحولات فلسطین و غزه نیز مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *