برنامه روز دوم بخش بین‌المللی جشنواره فیلم فجر اعلام شد

9:38 - 06 ارديبهشت 1394
کد خبر: ۴۷۴۵۴
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
خبرگزاری میزان: پردیس‌های سینمایی ملت و آزادی، خانه هنرمندان و موزه سینما امروز-یکشنبه ۶اردیبهشت‌ماه- در دومین روز برگزاری بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر با نمایش فیلم‌هایی از سه بخش رقابتی جلوه گاه شرق، سینمای سعادت و هنروتجربه و بخش‌های غیررقابتی کار خود را دنبال می‌کنند.

به گزارش ، فیلم‌های سینمایی«چاقی»، «روز مبادا»، «نزدیکتر» و «قول» در بخش پانورامای سینمای ایران فردا در سالن ۱ پردیس سینمایی ملت نمایش داده می‌شود.

«جان سودا»، «نورجمعه» در بخش جلوه‌گاه شرق و «خواب زمستانی» در بخش سینمای هنروتجربه در سالن ۲ پردیس سینمایی ملت نمایش داده می‌شود.

نمایش فیلم «ساختار کریستال» از مجموعه فیلم‌های کارگاهی، فیلم کوتاه «جای دیگر»، نمایش چند فیلم‌ کوتاه در بخش میزگردهای بین‌المللی، اکران «زرافه» در بخش خارج از مسابقه برنامه‌ سالن ۳ پردیس ملت در روز دوم برگزاری بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر است.

همچنین فیلم‌های سینمایی «وندال» در بخش نمایش‌های ویژه، «بدون مرز» و «رئیس کارخانه» نیز در بخش سینماسعادت در سالن ۴ پردیس ملت به نمایش درمی‌آید.

فیلم‌های سینمایی «اهل پرواز»، «سه برادر»، «ملاقات با شاعر جوان»، «تالار جیمی»، در بخش‌های سینمای‌سعادت، فرانچسکو رزی، سینمای هنروتجربه در سالن شهرقصه پردیس سینمایی آزادی روی پرده می‌رود. «وندال»، «بدون مرز»، «زرافه»، «۳۶۰ درجه» نیز عناوین فیلم‌هایی است که در سالن شهرهنر این پردیس سینمایی به نمایش درمی‌آید.

همچنین فیلم‌های سینمایی «در دنیای تو ساعت چند است»، «سنگ‌هایی در جیبم»، «عالم هپروت» و «نفس معصوم» در سالن شهرهفتم مجموعه پردیس آزادی اکران می‌شود.

خانه هنرمندان ایران در دومین روز برگزاری بخش بین‌المللی جشنواره فیلم فجر به نمایش دو فیلم از بخش رنگین کمان فجر، یک فیلم از بخش سینماحقیقت و مجموعه فیلم‌های کوتاه و مستند کارگاهی عباس کیارستمی(ساخته شده در کلمبیا و اسپانیا) می‌پردازد.

فیلم سینمایی «سنگ‌هایی در جیبم» از بخش نمایش‌های ویژه از ساعت ۱۵، آثار هنرجویان کیارستمی در بخش فیلم‌های کوتاه و مستند از ساعت ۱۷، مستند «ملاقات» از بخش سینمای حقیقت از ساعت ۱۹ و «نبات» از بخش جلوه‌گاه شرق از ساعت ۲۱ در خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آیند.

موزه سینما نیز با نمایش فیلم‌های سینمایی «دست‌ها روی شهر» ساخته فرانچسکو رزی که در بخش مرور آثار که در سال ۱۹۶۳ شیرطلایی جشنواره ونیز را دریافت کرده‌است، «عالم هپروت» اثر نژانگ میائویان ، «قبل از طلوع خورشید» به کارگردانی مراد اروغلو و «سالوو» ساخته فابو گراساسونیا و آنتونیو پیاتزا در دومین روز برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر به کار خود ادامه می‌دهد. این فیلم‌ها از سینمای ایتالیا، چین، ترکیه و فرانسه در این دوره از جشنواره حضور دارند و به ترتیب در سانس‌های ۱۵، ۱۷، ۱۹:۳۰ و ۲۲:۳۰ روی پرده می‌روند.

بخش بین‌المللی سی و سومین جشنواره فیلم فجر در اولین تجربه برگزاری مستقل خود از ۵ تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه در تهران برگزار می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *