عزت‌اللهی: دیدار سختی با ازبکستان داریم/ برای جنگیدن و دفاع از نام ایران بازی می‌کنیم

11:21 - 29 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۳۷۶
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
عزت‌اللهی: دیدار سختی با ازبکستان داریم/ برای جنگیدن و دفاع از نام ایران بازی می‌کنیم
هافبک تیم ملی فوتبال گفت: پس از بازی خوبی که مقابل هنگ کنگ انجام دادیم فردا هم مقابل ازبکستان یک بازی سخت پیش روی ما است.

خبرگزاری میزان - سعید عزت‌اللهی در نشست خبری پیش از بازی با ازبکستان، اظهار داشت: برای امیر قلعه‌نویی آرزوی سلامتی دارم که با وجود کسالت تیم را تنها نگذاشت و همراه با ما به ازبکستان آمد. حضورش نقطه قوتی می‌تواند برای تیم باشد و نشان می‌دهد که با روحیه در کنار هم هستیم.

وی ادامه داد: پس از بازی خوبی که مقابل هنگ کنگ انجام دادیم و همیشه سخت‌ترین بازی‌ها اولین بازی‌های تورنمنت محسوب می‌شود، فردا هم مقابل ازبکستان یک بازی سخت پیش روی ماست.

هافبک تیم ملی فوتبال گفت: ازبکستان تیمی قابل احترام است. امیدوارم بازی سخت و جذابی از آب دربیاید. با همه توان برای جنگیدن و دفاع از نام ایران فردا بازی می‌کنیم.

عزت‌اللهی در مورد اینکه با الدار شاه مرادوف مهاجم تیم ملی ازبکستان در روستوف روسیه هم‌بازی بوده است، تصریح کرد: خوشحالم برای شاه مرادوف که نسبت به آن زمانی که با هم در روستوف بودیم در چند سال اخیر پیشرفت خوبی داشته است و در حال حاضر می‌تواند یکی از بهترین بازیکنان ازبکستان و آسیا باشد. شاه مرادوف از لحاظ شخصیتی بچه خوبی است و رابطه خوبی داریم. یکی از نکات قوت ازبکستان حضور مهاجم باتجربه‌ای مثل اوست، ولی ما هم تیم ملی ایران هستیم و تمامی بازیکنان ازبکستان را آنالیز کرده‌ایم و با همه وجود سعی می‌کنیم نقطه نظرات کادر فنی را در زمین پیاده کنیم.

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سؤال که ایران در بیشتر بازی‌ها برنده دیدار با ازبکستان بوده است، اما بازیکنان و کادرفنی تیم ملی از این تیم تعریف می‌کنند. آیا این تعریف‌ها به خاطر رعایت دیپلماسی است یا یک تعارف ساده، گفت: ما از زبان فوتبال حرف می‌زنیم. از لحاظ فوتبالی درست است ازبکستان را در این چند سال برده‌ایم، اما همیشه قابل احترام بودند و برابر ما جنگیدند. مردم ازبکستان نباید فراموش کنند تیم ملی کشورشان برابر تیمی باخته است که یکی از بهترین تیم‌های آسیاست، بنابراین فکر نمی‌کنم خیلی جای تعجب داشته باشد.

وی تصریح کرد: ما به‌عنوان تیم ملی ایران تیم ازبکستان و بازیکنانش را تحسین کرده‌ایم. پیشرفت ازبکستان را دیده‌ایم و مردم‌شان نیز حس کرده‌اند. چند بازیکن ازبکستان در اروپا بازی می‌کنند و در درازمدت می‌توانند پیشرفت زیادی داشته باشند. ما بازیکنان بزرگ زیادی در تیم ملی ایران داریم و قطعاً تجربه آن‌ها و کیفیت‌شان در زمین است که نتیجه را رقم می‌زنند، اما با این حال ازبکستان قابل احترام است و باید با تمام توان مقابل‌شان قرار بگیریم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *