سرلشکر باقری: دفاع مقدس ظرفیت رشد صدبرابری در اقدامات فرهنگی را دارد

11:09 - 29 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۳۶۵
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سرلشکر باقری: دفاع مقدس ظرفیت رشد صدبرابری در اقدامات فرهنگی را دارد
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: جایزه ادبی یوسف امروز به یکی از جریان‌های تاثیرگذار همسو با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پیامی به آئین اختتامیه دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف بیان داشت: جایزه ادبی یوسف با تنوع فراگیر از سویی و ارتباط نزدیک با نویسندگان و فرهیختگان عرصه ادبیات دفاع مقدس و مقاومت از سویی دیگر و نیز تجربه موفق برگزاری یازده دوره، امروز به یکی از جریان‌های تاثیرگذار همسو با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

متن این پیام به شرح ذیل است.

به نام خدا 

نوشتن و گفتن خاطره‌های دفاع مقدس حسنه و صدقه است.
حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)

سلام و درود بر شهیدان راه خدا که با شهامت و شهادت خویش به اهل قلم و معرفت، توفیق و ذوق و شوق آن بخشیدند تا راوی حکایت واقعیت‌های افتخارآمیز سال‌های حماسه و ایثار بوده و مجاهدت‌های فرزندان حضرت روح الله با قلم خود به تصویر کشند.

درود خداوند بر نویسندگان و اندیشمندان متعهدی که قلم جز به نام و یاد حق به دست نمی‌گیرند و داستان را همواره محملی می‌دانند برای نظر به وجه الله.

دفاع مقدس، به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) چشمه جوشنده‌ای است که می‌توان از آن به جهت کسب معرفت بهره‌ها جست و بدان عطش حق‌جویان و تشنگان حکمت و حقیقت را سیراب نمود.

خوشا آنان که توفیق آن دارند تا در قالب داستان، جهادگران عرصه تبیین و پاسدار حرمت خون مجاهدان راه خدا باشند.

جایزه ادبی یوسف با تنوع فراگیر از سویی و ارتباط نزدیک با نویسندگان و فرهیختگان عرصه ادبیات دفاع مقدس و مقاومت از سویی دیگر و نیز تجربه موفق برگزاری یازده دوره، امروز به یکی از جریان‌های تاثیرگذار همسو با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبدیل شده و پاسخگوی بخش چشمگیری از نیاز این مهم در بازدارندگی و مقابله با تحریف و وارونه‌نمایی وقایع سال‌های حماسه و ایثار است، با این حال گنجینه عظیم دفاع مقدس ظرفیت رشد و توسعه صدبرابری در اقدامات فرهنگی هنری را دارد.

برگزاری آیین اختتامیه دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف در استان ولایتمدار و پرافتخار خوزستان و شهر مقاوم خرمشهر را مغتنم شمرده و ضمن تبریک به برگزیدگان و برندگان شاخه‌های مختلف این جایزه، از تمامی شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان این جشنواره قدردانی نموده و توفیق روزافزون خدمت به فرهنگ ایثار و شهادت در ظل توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و حرکت در مسیر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) را برای همگان مسئلت می‌نمایم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح
سرلشکر پاسدار محمد باقری

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *