کارگاه تولید روغن صنعتی تقلبی در قزوین پلمب شد

10:25 - 29 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۳۳۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
کارگاه تولید روغن صنعتی تقلبی در قزوین پلمب شد
دادستان عمومی و انقلاب قزوین از کشف کارگاه تولید روغن‌های صنعتی تقلبی (هیدرولیک) و دستگیری ۵ نفر در این رابطه خبر داد.

خبرگزاری میزان - حسین رجبی با اشاره به کشف کارگاه تولید روغن‌های صنعتی تقلبی گفت: در روز‌های گذشته طبق گزارش پلیس امنیت اقتصادی کارگاه تولید روغن‌های صنعتی تقلبی (هیدرولیک) در قزوین کشف شد که با استفاده از سوخت گازوئیل قاچاق به صورت غیر قانونی و غیر مجاز با ترکیب فرآورده‌های نفتی نسبت به تهیه روغن هیدرولیک تقلبی اقدام می‌کردند.

وی ادامه داد: متاسفانه مقداری از این روغن‌های تقلبی با بسته بندی و علامت تجاری جعلی شرکت‌های مختلف و جعل علامت استاندارد در سراسر کشور توزیع شده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: هفت نفر به عنوان متهم در این رابطه شناسایی شدند که سه نفر متهم اصلی و چهار نفر دیگر نیز به عنوان کارگر در این کارگاه فعالیت داشته اند.

رجبی تصریح کرد: در حال حاضر دو نفر از متهمین اصلی متواری بوده و متهم اصلی نیز به اتهام "جعل نشان تجاری، علامت استاندارد و قاچاق سوخت به نحو سازمان یافته" به همراه چهار نفر دیگر به اتهام " معاونت قاچاق سوخت به نحو سازمان یافته از طریق بسته بندی فرآورده‌های نفتی" با صدور قرار بازداشت موقت روزانه زندان شدند.

وی افزود: بر اساس فاکتور‌های موجود متهمین تا کنون به فروش بیش از ۲۸۶ هزار لیتر روغن هیدرولیک تقلبی اقدام کرده و بیش از یک هزار و ۵۰۰ لیتر روغن نیز در این کارگاه کشف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اظهار کرد: اقدامات لازم جهت شناسایی و دستگیری متهمین فراری صورت گرفته و دستور قضایی نیز برای جمع آوری روغن‌های تقلبی در سطح کشور صادر شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *