اتفاق عجیب در فدراسیون شمشیربازی و لزوم شفاف‌سازی

9:10 - 29 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۳۱۸
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
اتفاق عجیب در فدراسیون شمشیربازی و لزوم شفاف‌سازی
برادر یکی از ملی‌پوشان فعلی تیم ملی شمشیربازی بدون رزومه و سِمَت خاصی در سفر‌های اخیر تیم‌های ملی حضوری فعال داشته که جای تعجب دارد.

خبرگزاری میزان - المپیک ۲۰۲۴ تابستان سال آینده به میزبانی پاریس آغاز خواهد شد و باتوجه با نتایج نه‌چندان مطلوب کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو، زنگ خطر برای ورزش کشورمان به صدا درآمده است.

در این بین رشته شمشیربازی در اسلحه سابر یکی از رشته‌هایی بوده که در ۳ دوره اخیر پای ثابت کاروان ورزشی ایران در بازی‌های المپیک بوده و سابریست‌های کشورمان با درخشش مجتبی عابدینی و علی پاکدامن تا پای کسب مدال هم پیش رفتند، اما متاسفانه با بدشانسی و ناداوری موفق به مدال‌آوری نشدند.

تیم سابر ایران در حال حاضر باتوجه به حضور در جمع ۸ تیم برتر جهان از شانس بالایی برای کسب سهمیه المپیک پاریس برخوردار است، اما این امیدواری وجود دارد تا با داشتن قرعه مناسب در المپیک نیم نگاهی به مدال‌آوری در بخش تیمی داشته باشیم، هرچند که علی پاکدامن هم به عنوان کاپیتان تیم ملی شمشیربازی می‌تواند با تکیه بر تجربیات سالیان اخیر به آرزویش در کسب مدال المپیک جامه عمل بپوشاند.

باوجود فاصله زمانی کمی که تا آغاز المپیک پاریس باقیمانده و در شرایطی که فدراسیون شمشیربازی باید به فکر برنامه‌ریزی درست برای سابریست‌ها باشد، شنیده‌ها حاکیست که برادر یکی از ملی‌پوشان فعلی تیم ملی به صِرف همشهری بودن با رئیس فدراسیون شمشیربازی، پای ثابت اغلب سفر‌های اخیر تیم‌های ملی در بخش مردان و زنان بوده است.

گفته می‌شود برادر یکی از ملی‌پوشان فعلی تیم ملی سابر، بدون رزومه و سِمَت خاصی در سفر‌های اخیر تیم‌های ملی به کشور‌های فرانسه، اسپانیا و ... حضور داشته و جالب آنکه در یکی از اعزام‌های تیم ملی بانوان نامش به عنوان سرمربی رد شده بود. 

از همین رو انتظار می‌رود فدراسیون شمشیربازی درباره دلایل اعزام شخص مورد نظر که در بین ملی‌پوشان به مارکوپولو شهرت پیدا کرده توضیحات لازم را ارائه کند چرا که چنین اتفاقاتی باعث خدشه‌دار شدن وجهه این رشته محبوب در میان خانواده شمشیربازی و حتی افکار عمومی می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *