جودو جوانان آسیا| کسب ۲ مدال برنز پس از ۴ سال تعلیق توسط نمایندگان کشورمان

18:43 - 28 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۲۸۵
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
جودو جوانان آسیا| کسب ۲ مدال برنز پس از ۴ سال تعلیق توسط نمایندگان کشورمان
تیم ملی جودو جوانان پسر در مسابقات قهرمانی آسیا پس از ۴ سال دوری از میادین رسمی با کسب ۲ مدال برنز به کار خود پایان داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، مسابقات جودو جوانان قهرمانی آسیا که از روز شنبه ۲۷ آبان ماه با حضور ۱۷۲ جودوکار از ۱۵ کشور به میزبانی ازبکستان در تاشکند آغاز شده بود با کسب دو مدال برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

امروز (یکشنبه) در روز دوم و پایانی ۸ جودوکار کشورمان به روی تاتامی رفتند که حاصل تلاش آن‌ها دو مدال برنز بود.

در وزن ۸۱- کیلوگرم، الیاس پرهیزگار پس از یک دور استراحت، برابر «عبدوجلال اوف» تاجیکستان نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

امیرعباس چوپان در وزن ۹۰- کار خود را با ضربه فنی «مون خسای خان» از مغولستان آغاز کرد و سپس برابر «سامانووا» از ازبکستان بازنده تاتامی را ترک کرد. وی در گروه شانس مجدد «سعد الحجری» نماینده عربستان را با اجرای فن «اسوتوگاری» ضربه فنی کرد و راهی دیدار رده بندی شد. چوپان در دیدار رده بندی مغلوب «رجب اف» از تاجیکستان شد و مدال برنز را از دست داد.

محمدجواد محبی دیگر نماینده کشورمان در وزن ۹۰- کیلوگرم همان دور نخست به «سویان جانوف» از ترکمنستان باخت و حذف شد.

در وزن ۱۰۰- کیلوگرم امیر پویا نوحی پس از یک دور استراحت، نتیجه را به «شوراخ ماتوف» ازبکستانی واگذار کرد و در گروه شانس مجدد هم به «ویشال» از هند بازی را واگذار و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

محمدحسین یاقوتی در همین وزن دور اول را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس به «پارک» از کره جنوبی باخت. یاقوتی در گروه شانس مجدد برابر «آلتانگریل» از مغولستان را از پیش رو برداشت. وی در دیدار رده بندی «چن تسای» از چین تایپه را شکست داد و به نشان برنز دست پیدا کرد.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم امیر عباس موحد در نخستین مبارزه خود «ژان تیلک» از قزاقستان را شکست داد و سپس با برتری مقابل «گانتولگا» از مغولستان به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله نتیجه را به «ژولداشکازیف» از قرقیزستان باخت و به دیدار رده بندی رفت. مودحد برای کسب مدال برنز در دبدار رده بندی به مصاف «سعود منانی» از عربستان رفت و پس از کسب پیروزی روی سکوی سوم ایستاد و دومین نشان برنز کشورمان را به خود اختصاص داد.

در گروه بانوان و در وزن ۷۸- کیلوگرم مریم پیمانی در نخستین مبارزه برابر «آیل تیگوباتار» از کشور مغولستان بازنده تاتامی ترک کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. راحیل مرادی نیز در وزن ۷۸+ کیلوگرم همان ابتدا در مصاف «کیم مین یونگ» از کره جنوبی باخت و کنار رفت.

لازم به ذکر است تیم ملی جودو نوجوانان و جوانان کشورمان پس از دایان چهار سال تعلیق برای نخستین بار در مسابقات جودو قهرمانی آسیا حضور پیدا کرد.

هدایت تیم ملی مردان در این رقابت‌ها برعهده ایپب رستمی بود و رضا غفاری به عنوان مربی کنار تیم بود. معصومه جعفری نیز به عنوان سرمربی دختران در این رقابت‌ها بود.

مصطفی کریمی به عنوان سرپرست کاروان، هادی کردی سرپرست پسران و مریم بهاروند به عنوان سرپرست تیم دختران در این رقابت‌ها کنار تیم حضور داشتند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *