انتقاد مجارستان از سیاست سران اروپایی درباره جنگ اوکراین

15:08 - 28 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۲۳۴
انتقاد مجارستان از سیاست سران اروپایی درباره جنگ اوکراین
وزیر خارجه مجارستان با انتقاد از سیاست‌های اتحادیه اروپا درباره جنگ اوکراین، گفت که برخی مقام‎ها فکر می‌کنند که در حال بازی کامپیوتری هستند.

خبرگزاری میزان - «پیتر سیجارتو»، وزیر خارجه مجارستان، می‎گوید: بسیاری از سیاستمداران بلندپایه اتحادیه اروپا در موضوع مناقشه روسیه و اوکراین از واقعیت دور هستند.

بر خلاف دیگر کشور‌های اتحادیه اروپا، مجارستان از ارسال تسلیحات یا سایر کمک‌های نظامی به اوکراین خودداری کرده و می‎گوید که بر یافتن راه حلی مسالمت‌آمیز برای پایان خصومت‌ها متمرکز است. 

«سیجارتو»، گفت: بخش قابل توجهی از مقام‎های سیاسی اروپا عملا عقل سلیم را از دست داده‌اند. برخی از افراد خود را در بازی کامپیوتری «فورتنایت» تصور می‌کنند.

وی اظهار کرد: آن‌ها از روان‌پریشی نظامی رنج می‌برند و به دلایلی مرموز معتقدند که ارسال سلاح می‌تواند صلح را به ارمغان بیاورد. 

وزیر خارجه مجارستان، می‎گوید: برای ما روشن است که به جای سلاح به صلح نیاز داریم. هر کس اسلحه به منطقه ما بیاورد، جنگ را طولانی می‌کند؛ و هر چه جنگ طولانی‌تر باشد، افراد بیشتری کشته خواهند شد و ویرانی‌های بزرگ‌تری رخ خواهد داد.

پهپاد‌های روسیه برای کی‌یف را هدف قرار دادند

اداره نظامی شهر کی‌یف، اعلام کرد که روسیه برای دومین شب متوالی، با چندین دسته پهپاد این شهر را هدف قرار داده است.

به گفته وی، سامانه‌های پدافند هوایی اوکراین حدود ۱۰ پهپاد را در کی‌یف و حومه آن هدف قرار دادند.

در همین حال، مقام‎های روسیه اعلام کردند که یک پهپاد اوکراینی را که عازم مسکو بود، سرنگون کرده‌اند.

کرملین: از فروپاشی اقتصادی جلوگیری کردیم

«دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین، گفت: مقام‎های روسیه توانستند از فروپاشی اقتصادی که این کشور را پس از اعمال تحریم‌های بی‌سابقه در سال ۲۰۲۲ تهدید می‌کرد، جلوگیری کنند.

سخنگوی کرملین با اشاره به اینکه اقتصاد روسیه پس از آن تحت فشار تحریم‌های بی‌سابقه‌ای قرار گرفت، اظهار کرد: ما واقعا باید همه منابع و نیرو‌های داخلی را بسیج می‌کردیم تا از این فروپاشی جلوگیری کنیم.

کی‌یف چند فرد و نهاد روسیه‌ای را تحریم کرد

«ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین، ۳۷ گروه و ۱۰۸ شهروند روسیه را از جمله نخست‌وزیر سابق و وزیر سابق آموزش، تحریم کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *