۵۸ هزار مترمربع اراضی مرغوب شهری شیراز با ورود سازمان بازرسی به دولت استرداد شد

14:03 - 28 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۲۲۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۵۸ هزار مترمربع اراضی مرغوب شهری شیراز با ورود سازمان بازرسی به دولت استرداد شد
بازرس کل استان فارس از استرداد ۵۸ هزار متر مربع اراضی مرغوب شهری شیراز به دولت پس از ۳۸ سال با ورود بازرسی این استان خبرداد.

خبرگزاری میزان - کاظم اکرمی اظهار کرد: با توجه به اطلاعیه واصل شده در سال ۱۳۶۵ میزان ۵/۸ هکتار اراضی ملی کیان‌آباد شیراز برای کشت علوفه به فردی واگذارشده بود با توجه به اینکه واگذاری به‌صورت قرارداد اجاره با مهلت اعتبار ۵ ساله بوده و در سال ۱۳۷۰ مهلت آن منقضی شده بود، متصرفین بدون اخذ مجوز قانونی با یک قرارداد موقت واگذاری، اقدام به تغییر کاربری گسترده، قطعه‌بندی، خیابان‌کشی و ساخت‌وساز غیرمجاز و فروش اراضی به غیر کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه پس از اثبات غیرقانونی بودن اقدامات، گزارش کیفری تهیه و به مرجع قضایی ارسال شد و در حال رسیدگی است، بیان کرد: همچنین به مدیرکل جهادکشاورزی استان فارس پیشنهاد شد تا موضوع قرارداد واگذاری برای خلع ید در کمیسیون مربوطه مطرح شود.

بازرس‌کل استان فارس اظهار کرد: این موضوع در شورای هیئت هفت نفره، مطرح و با توجه به گزارش سازمان بازرسی و به دلیل تخلف از مفاد قرارداد اجاره و عدم توجه به اخطارها، رأی به فسخ قرارداد و استرداد زمین مورد اشاره صادر شد.

گفتنی است اراضی یاد شده بیش از ۵ هزار میلیارد ریال ارزش دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *