تاکید رئیس کل دیوان محاسبات کشور بر توسعه پالایشگاه‌های خون

12:22 - 28 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۱۹۵
دسته بندی: سیاست ، عمومی
تاکید رئیس کل دیوان محاسبات کشور بر توسعه پالایشگاه‌های خون
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با حضور در دیوان محاسبات کشور، در جلسه کاری با رئیس کل این نهاد نظارتی شرکت کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل دیوان محاسبات کشور، سید احمدرضا دستغیب با قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه انتقال خون اظهار داشت: دستگاه‌های مختلف اجرایی برای توسعه پایگاه‌های انتقال خون در سراسر کشور باید همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور بر ایجاد و راه اندازی پالایشگاه‌های خون به منظور جلوگیری از خروج پلاسما از کشور تاکید کرد و گفت: ساماندهی مراکز خصوصی جمع آوری پلاسما یک ضرورت است و باید توسط سازمان انتقال خون و سایر دستگاه‌های متولی مورد توجه قرار گیرد.

دستغیب همچنین خواستار تسریع در انجام آزمایش‌های غربالگری خون وانجام آزمایش NAT به جهت اطمینان از سلامت خون شد و گفت: دیوان محاسبات کشور اقدامات لازم را برای کمک به سازمان انتقال خون در جهت تامین منابع این مجموعه در دستور کار قرار می‌دهد.
دکتر مصطفی جمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های و برنامه‌های پیش روی این سازمان اظهار داشت: سازمان انتقال خون برای نهادینه کردن فرهنگ حسنه اهدا خون با بهره گیری از ظرفیت‌های دیوان محاسبات و راهکار‌های قانونی این نهاد نظارتی آمادگی کامل دارد.

همزمان با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در دیوان محاسبات، رئیس کل و کارکنان این نهاد نظارتی با حضور در پایگاه انتقال خون که به صورت موقت در دیوان محاسبات کشور دایر شده بود نسبت به اهدا خون و مشارکت در این امر خیرخواهانه و خداپسندانه اقدام کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *