کاهش آمار حوادث سال گذشته به وسیله گاز مونوکسیدکربن در تهران

11:06 - 28 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۱۶۹
کاهش آمار حوادث سال گذشته به وسیله گاز مونوکسیدکربن در تهران
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به آمار کاهشی حوادث سال گذشته حاصل از گاز منوکسیدکربن در تهران، گفت: سال گذشته ۹۰۰ نفر به دلیل مصدومیت مونوکسیدکربن جان خود را از دست داده‌اند، باید همه دستگاه‌ها، رسانه‌ها و شبکه فضای مجازی را پای کار بیاوریم تا آمار مصدومین مونوکسیدکربن کربن کاهش پیدا کند.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، قدرت‌اله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پویش سراسری پیشگیری از مخاطرات گاز مونوکسیدکربن که امروز (یک‌شنبه ۲۸ آبان ماه) در ایستگاه ۶۵آتش‌نشانی شهید حامد هوایی واقع در منطقه ۱۷ شهرداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: از شهردار محترم منطقه ۱۷ آتش‌نشانان عزیز تشکر میکنم و امیدوارم هرچه زودتر جنایات هولناک در غزه تمام شود.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: ششمین سال پویش سراسری پیشگیری از مخاطرات گاز مونوکسیدکربن امسال در مناطق ۲۲گانه شهر تهران در حال برگزاری است. هر روز که با گسترش شهر نشینی پیش‌می‌رویم و با گسترش شهر و شهر نشینی و گازکشی در شهرها، خطر مونوکسیدکربن هم وجود دارد.

وی افزود: هفته گذشته در یک اتفاق تلخ در دلفان، استان لرستان رخ داد و پنج نفر جان خود را از دست دادند. آمار حوادث سال گذشته به وسیله گاز مونوکسیدکربن در تهران کاهشی بوده است.

وی بااشاره به اینکه، سال گذشته ۹۰۰نفر به دلیل مصدومیت مونوکسیدکربن جان خود را از دست داده اند، گفت:باید همه دستگاه‌ها، رسانه‌ها و شبکه فضای مجازی را پای کار بیاوریم تا آمار مصدومین مونوکسیدکربن کربن کاهش پیدا کند. آمار مصدومیت گاز مونوکسیدکربن کربن در حاشیه شهر تهران، بافت فرسوده و خانه‌های کارگری بیشتر است.

محمدی با اشاره به اینکه سال گذشته از تمام کشور در مورد گاز مونوکسیدکربن کربن تماس داشتیم، ادامه داد: اگر کاری در تهران انجام شود به بقیه استان‌ها نیز منتقل شود. آموزش شهروندی تاثیر بسزایی در کاهش مصدومیت ناشی از گاز مونوکسیدکربن کربن در شهر خواهد داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *