رئیس پلیس تهران: بیش از ۱۶ تن مواد‌مخدر در سال جاری کشف شد

12:41 - 27 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۰۰۵
رئیس پلیس تهران: بیش از ۱۶ تن مواد‌مخدر در سال جاری کشف شد
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه از بتدای سال بیش از ۱۶ تن انواع مواد مخدر در تهران کشف شده است گفت: بیش از سه تن از این مقدار مربوط به ماه جاری است.

خبرگزاری میزان- به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، سردار عباسعلی محمدیان، امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ در محل پلیس آگاهی تهران گفت: با تلاش چند وقت اخیر پلیس، ۵۰۰ کیلوگرم هروئین کشف، یک دستگاه تریلی حامل مواد مخدر توقیف و سه نفر دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه بسته بندی مواد مخدر با دقت زیادی انجام شده تا بو به بیرون درز نکرده و سگ‌های موادیاب را به دردسر و اشتباه بیاندازد؛ افزود: جاسازی مواد نیز بسیار حرفه‌ای بوده و از مرز‌های شرقی کشور این مواد وارد شده است.

رئیس پلیس پایتخت گفت: این باند توسط پلیس تهران شناسایی شده و ارزش ریالی مواد کشف شده یک هزار میلیارد ریال است.

محمدیان در ادامه از کنترل عطاری‌ها به عنوان یکی از عرصه‌های مبارزه پلیس با قاچاق مواد مخدر نام برد و اظهار داشت: تعداد این واحد‌های صنفی زیاد شده و همکاران ما در اداره اماکن متوجه یک باند شده‌اند که قرص‌های ترامادول و برخی از دیگر انواع مواد مخدر را که به صورت قاچاق یا غیرقاچاق بوده را توزیع می‌کردند.

وی تصریح کرد: این باند شناسایی و ۵۱۵ هزار قرص مخدر کشف و سه نفر دستگیر شدند، ضمن اینکه، برخی عطاری‌ها نیز به اسم قرص‌های لاغری این مواد را می‌فروختند که با آن‌ها هم برخود شد.

رئیس پلیس تهران افزود: در حوزه توزیع کنندگان خرد، مردم انتظار برخورد از پلیس دارند و ما فشار را بر روی این گروه از توزیع کنندگان هم گذاشته ایم، اما از مردم انتظار اطلاع رسانی برای این موضوع داریم که خرده فروشان را به ما معرفی کنند.

محمدیان تصریح کرد: از ابتدای آبان ماه تاکنون بیش از سه تن موادمخدر کشف و از ابتدای سال بالای ۱۶ تن انواع مخدر کشفیات داشته ایم.

وی افزود: امروز هم ۵۰۰ کیلوگرم هروئین خالص کشف شد و این مقدار که توسط تریلی به صورت بسیار حرفه‌ای جاسازی شده بود را ماموران شناسایی، توقیف و توزیع کنندگان را دستگیر کردند.

رئیس پلیس تهران درمورد بحث فروش و توزیع موادمخدر در صفحات مجازی هم گفت: پلیس فتا و مبارزه با موادمخدر به این موضوع بی تفاوت نیستند و بخشی از کشفیات ما در همین زمینه است.

دستگیری ۱۲ هزار توزیع کننده خرد

وی افزود: مردم پایتخت همکاری خوبی با پلیس دارند و اطلاعات را در اختیار پلیس قرار داده و ما هم با اخذ مجوز قضایی اقدام می‌کنیم.

محمدیان یادآور شد: ۱۲ هزار توزیع کننده خرد از ابتدای سال و ۵۰۰ توزیع کننده نیز از ابتدای آبان شناسایی و دستگیر شدند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *