قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌هایی که سهمیه ابلاغی بخش مسکن را نپردازند محدود می‌شود

10:59 - 27 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۹۶۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌هایی که سهمیه ابلاغی بخش مسکن را نپردازند محدود می‌شود
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از مصوبه مجلس برای متعهد کردن بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات بخش مسکن خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در خصوص همکاری بانک‌ها و تصمیم مجلس برای متعهد کردن بانک‌ها به پرداخت تسهیلات مسکن، گفت: با مصوبه مجلس، بانک‌ها مکلف هستند تا سهمیه ابلاغی را برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن تخصیص بدهند. 

عضو کمیسیون عمران مجلس توضیح داد: بر اساس مصوبه مجلس، بانک‌هایی که تسهیلات قطعی به آن‌ها از سوی بانک مرکزی اعلام شده است باید سهمیه سالانه خود را به بخش مسکن تخصیص بدهند. چنانچه بانکی بخشنامه بانک مرکزی را نادیده بگیرد و سهمیه تسهیلاتی خود را برای بخش مسکن پرداخت نکند، قدرت تسهیلات‌دهی‌اش محدود می‌شود. در مقابل بانک‌هایی که به تعهد خود برای پرداخت تسهیلات مسکن عمل کنند قدرت تسهیلات دهی‌شان تقویت خواهد شد.

شاکری هدف از این کار را الزام بانک‌ها به پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن عنوان کرد.

وی همچنین از ایجاد مشوق‌های جدید برای بافت‌های فرسوده خبر داد و گفت: جزییات این مشوق‌ها به زودی اعلام خواهد شد.

گفتنی است، طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های کلان دولت سیزدهم برای بخش مسکن است که بر اساس آن دولت مکلف است تا ۴ میلیون واحد مسکونی را طی چهار سال دولت به مرحله اجرا برساند و تسهیلگری لازم را برای تکمیل و تحویل واحد‌ها به متقاضیان انجام بدهد.

بر اساس تازه‌ترین آمار، هم اینک یک میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۱۹ واحد نهضت ملی مسکن در شهر‌ها و روستا‌های کشور در حال ساخت است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *