۲ هزار میلیارد ریال از اموال شرکت آب منطقه‌ای استان فارس تعیین تکلیف شد

10:56 - 27 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۹۵۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۲ هزار میلیارد ریال از اموال شرکت آب منطقه‌ای استان فارس تعیین تکلیف شد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در راستای تأکید دادستان کل کشور مبنی بر ورود دادستان‌های مراکز استان‌ها به موضوع تعیین تکلیف اموال مازاد سازمان‌ها، از تعیین تکلیف ۲ هزار میلیارد ریال از اموال شرکت آب منطقه‌ای استان فارس خبر داد.

خبرگزاری میزان- سید مصطفی بحرینی با بیان اینکه تعیین تکلیف ۲ هزار میلیارد ریال از اموال شرکت آب منطقه‌ای استان فارس راستای جلوگیری از تضییع بیت‌المال با هماهنگی شورای دستگاه های نظارتی استان اتخاذ شد و اموال مازاد مذکور در پروژه‌های آب رسانی استان استفاده می‌شود، گفت: این موضوع در راستای کمک به دولت و نیاز استان به تکمیل پروژه‌‎های آب‌رسانی در دستور کار شورای دستگاه‌های نظارتی قرار گرفت.

وی اموال مذکور را بخشی از اموال طرح‌های و پروژه‌های خاتمه یافته ملی و استانی از سنوات گذشته خواند و خاطر نشان کرد: با تصمیم اتخاذ شده از زیان مالی بیش از یک هزار میلیارد ریالی در صورت مزایده این اموال جلوگیری به‌عمل آمد و بخشی از نیاز پروژه‌های آب‌رسانی استان نیز تأمین شد.

بحرینی این اموال را شامل لوله های فولادی، لوله‌های جی آر پی ، شیرآلات پروانه‌ای و سوزنی و سایر اتصالات پروژه‌ای عنوان کرد .

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با اشاره به وظیفه قانونی مدیران دستگاه‌های دولتی استان در تعیین تکلیف اموال مازاد گفت: بر اساس قانون دستگاه‌ها باید اموال مازاد خود را پس از شناسایی و احصاء به فروش برسانند و یا در قالب قراردادهای اجاره عرضه کنند.

وی تصریح کرد: شورای دستگاه‌های نظارتی استان در این‌باره علاوه بر اجرای قانون تلاش کرد تا با نظارت سازمانی ضمن جلوگیری از تضییع بیت‌المال، از اموال مازاد شرکت آب منطقه‌ای استان در چارچوب قانون به نفع پروژه‌های عمرانی بهره‌برداری شود.

انتهای پیام/ ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *