وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدید مرتبط با ایران اعمال کرد

19:42 - 26 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۹۰۵
وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدید مرتبط با ایران اعمال کرد
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد شش فرد وابسته به گروه کتائب حزب‌الله مستقر در عراق و ۲ نفر به اتهام تلاش برای فروش نفت تحریم شده ایران را مورد تحریم قرار داده است.

خبرگزاری میزان - وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید مرتبط با ایران خبر می‌دهد.

۲ نفر به اتهام آنچه تلاش برای فروش نفت تحریم شده ایران خوانده شده، تحریم شدند.

همچنین وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا کرد: گروه کتائب حزب‌الله مستقر در عراق که توسط نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران آموزش، تامین مالی و پشتیبانی می‌شود، در پشت موجی از حملات اخیر علیه آمریکا و شرکای آن در عراق و سوریه پس از حملات هولناک حماس علیه اسرائیل قرار دارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه ادعا کرد: وزارت خارجه آمریکا همچنین گروه کتائب سیدالشهدا و هاشم فینیان رحیم السراجی رهبر آن را تحریم کرد؛ کتائب سیدالشهدا، یکی دیگر از گروه‌های دیگر عراقی وابسته به ایران است که از سوی سپاه پاسداران حمایت می‌شود و حملاتی را علیه نیرو‌های آمریکایی در عراق و سوریه طراحی کرده و در آن مشارکت داشته است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: عماد ناجی البهادلی رئیس شورای کتائب حزب‌الله، حبیب حسن مقامس دراجی رئیس امور خارجه این گروه، جعفر الحسینی سخنگوی این گروه، خالد کاظم جاسم السکنی یکی از فرماندهان نظامی ارشد این گروه، باسم محمد حسب المجیدی رئیس توسعه تجاری این گروه و مجتبی جهاندوست یک عضو سپاه پاسداران از جمله افرادی هستند که در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفتند.

 

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *