جام جهانی فوتبال زیر ۱۷سال| حریفان احتمالی ایران در مرحله حذفی کدام تیم‌ها هستند؟

11:43 - 26 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۸۶۵
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
جام جهانی فوتبال زیر ۱۷سال| حریفان احتمالی ایران در مرحله حذفی کدام تیم‌ها هستند؟
تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در صورت صعود به مرحله حذفی جام جهانی با کدام تیم‌ها رو در رو خواهد شد؟

خبرگزاری میزان - جام جهانی فوتبال زیر ۱۷ سال (نوجوانان) در حالی در اندونزی در حال برگزاری است که مسابقات این دوره در مرحله گروهی با برگزاری ۲ دیدار به نیمه راه رسیده است تا کم کم تکلیف صعود تیم‌های حاضر در مرحله حذفی مشخص شود.

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران که در گروه سوم این مسابقات با تیم‌های برزیل، انگلیس و کالدونیا حضور دارد در نخستین دیدارش موفق به کسب پیروزی ارزشمند ۳ بر ۲ مقابل برزیل و شکست ۲ بر یک در دقایق پایانی برابر انگلیس شد تا بدینجا با ۳ امتیاز و تفاضل گل صفر بعد از تیم‌های انگلیس و برزیل در رده سوم گروه C قرار بگیرد.

البته این در حالی است که شاگردان عبدی در سومین دیدار خود به مصاف کالدونیا خواهند رفت و عملاً باید ۳ امتیاز این مسابقه را به حساب ایران واریز کرد و تنها باید در انتظار تفاضل گل باشیم.

بر اساس قوانین مسابقات، تیم‌های اول و دوم این رقابت‌ها به صورت مستقیم راهی مرحله بعد خواهند شد. یعنی ۱۲ تیم مجوز حضور در مرحله یک هشتم نهایی را کسب خواهند کرد، اما تکلیف ۴ سهمیه باقیمانده چه خواهد شد؟

بر این اساس ۴ تیم برتر سوم گروه‌های ۶ گانه جواز حضور در این مرحله را نیز کسب خواهد کرد و عملاً می‌توان حضور تیم ملی ایران را (با فرض کسب ۶ امتیاز و تفاضل مناسب) در مرحله بعد قطعی دانست و تنها تفاوت دوم یا سوم شدن ایران در تعیین حریف در مرحله حذفی خواهد بود.

اگر برزیل موفق به کسب امتیاز مقابل انگلیس نشود و ایران تفاضل گل مناسبی برابر کالدونیا ایجاد کند، شانس صعود ایران به عنوان تیم دوم گروه و قرار گرفتن در مسیر آسان‌تر وجود دارد.

اگر تیم ملی نوجوانان در گروه خودش اول شود به احتمال بسیار زیاد در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال با تیم ملی ازبکستان دیدار خواهد کرد، اما اگر نمایندگان کشورمان در رده دوم گروه خود قرار گیرند به مصاف اکوادور خواهد رفت.

شاگردان حسین عبدی در صورت قرار گرفتن در رده سوم گروه خود و صعود به مرحله حذفی در این مرحله با تیم قدرتمند اسپانیا دیدار خواهند کرد.

تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان از ساعت ۱۵:۳۰ امروز در سومین و آخرین دیدارش در مرحله گروهی جام جهانی زیر ۱۷ سال به مصاف کالدونیا خواهد رفت.

نوجوانان ایران با ۳ امتیاز بعد از تیم‌های انگلیس و برزیل در رده سوم گروه خود قرار دارند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *