نمایشگاه «ایران پروژه» در ترکمنستان با حضور بیش از ۳۰۰ فعال اقتصادی ایرانی افتتاح شد

12:20 - 26 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۸۶۴
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
نمایشگاه «ایران پروژه» در ترکمنستان با حضور بیش از ۳۰۰ فعال اقتصادی ایرانی افتتاح شد
نمایشگاه "ایران پروژه" با هدف نمایش دستاورد‌های شرکت‌های ایرانی در ترکمنستان با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان و معاون رئیس کابینه وزرا و وزیر امور خارجه ترکمنستان افتتاح شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وزارت راه و شهرسازی، نمایشگاه "ایران پروژه" صبح امروز (جمعه ۲۶ آبان) با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی کشورمان و رشید مردوف، معاون رئیس کابینه وزرا و وزیر امور خارجه ترکمنستان ه عنوان رؤسای کمیسیون‌های مشترمک همکاری‌های اقتصادی دو کشور ا افتتاح شد.

در این نمایشگاه بیش از ۳۰۰ شرکت و فعال اقتصادی ایرانی حضور دارند و آخرین دستاورد‌های خود را در حوزه خدمات فنی و مهندسی و دانش بنیان به معرض نمایش گذاشتند.

هدف از برگزاری این رویداد، تعمیق و توسعه مراودات و مناسبات همه‌جانبه در حوزه‌های تجاری، بازرگانی، حمل و نقل و ترانزیت، انرژی، صنعتی، خدمات فنی و مهندسی، گمرکی، استانی، کشاورزی، علمی، بهداشتی، گردشگری و ... است.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان و معاون رئیس کابینه وزرا و وزیر امور خارجه ترکمنستان به عنوان رؤسای کمیسیون‌های مشترمک همکاری‌های اقتصادی دو کشور از این نمایشگاه و غرفه شرکت‌های ایرانی بازدید کردند.

«سردار بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان با ارسال پیامی به شرکت‌کنندگان نمایشگاه تخصصی «ایران پروژه» بر توسعه حجم تجارت دوجانبه، ایجاد قالب‌های جدید تعامل و اجرای پروژه‌های مشترک در زمینه‌های امیدوارکننده تاکید کرد.

هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، به ریاست مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی کشورمان و رشید مردوف معاون رئیس کابینه وزرا و وزیر امور خارجه ترکمنستان با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار می‌شود.

بر اساس توافق مقامات دو کشور، مقرر شده بود تا در حاشیه هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان، همایش مشترک تجاری بازرگانان و بخش‌های خصوصی دو کشور و همچنین پانزدهمین نمایشگاه اختصاصی-تخصصی با عنوان "ایران پروژه" هم‌زمان با برگزاری اجلاس هفدهم برگزار شود.

مقرر است تا در این اجلاس علاوه بر امضای سند اجلاس، اسناد همکاری سایر حوزه‌ها نیز به امضای مقامات دو کشور برسد.

هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان به میزبانی کشور ترکمنستان در عشق آباد از روز‌های ۲۵ تا ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *