۵۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال کشور فعالیت فیزیکی کافی ندارند

12:09 - 26 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۸۶۱
۵۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال کشور فعالیت فیزیکی کافی ندارند
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت فعالیت بدنی، گفت: ۵۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال کشور فعالیت فیزیکی کافی ندارند.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، همایش پیاده‌روی همگانی با شعار «حال خوب ساختنی است» در آخرین روز از هفته ملی دیابت برگزار شد.

این رویداد صبح جمعه ۲۶ آبان ماه با حضور هزار نفر از هموطنانمان با مشارکت اداره کل سلامت شهرداری تهران، وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ورزش‌های همگانی وزارت ورزش و جوانان، انجمن دیابت ایران، انجمن دیابت گابریک و دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در فضای آمفی تئاتر رو باز دریاچه شهدای خلیج فارس، برگزار خواهد شد.

ضرورت انجام فعالیت بدنی روزانه و اصلاح شیوه زندگی

علیرضا مهدوی، مدیر برنامه کشوری دیابت وزارت بهداشت در حاشیه این رویداد، ضمن تاکید بر ضرورت انجام فعالیت بدنی روزانه و اصلاح شیوه زندگی، گفت: شیوع دیابت به دلیل کم تحرکی و چاقی روزافزون در جوامع، در حال رشد است و برگزاری چنین مناسبت‌هایی می‌تواند جنبه آگاهی بخشی عمومی داشته و لزوم توجه به سلامتی و سبک زندگی سالم را گوشزد کند.

روزانه حداقل نیم ساعت فعالیت فیزیکی داشته باشید

کوروش اعتماد، مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری این همایش، گفت: هدف از برگزاری همایش پیاده‌روی همگانی در آخرین روز از هفته آگاهی بخشی بیماری دیابت، ترویج ورزش همگانی و انجام فعالیت فیزیکی است.

وی افزود: حداقل زمان مورد انتظار فعالیت فیزیکی روزانه برای هر فرد، نیم ساعت و در هفته، دو و نیم ساعت است.

اعتماد، ورزش را از جمله عواملی عنوان کرد که منجر به سلامتی بیشتر و کاهش ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت، فشارخون، بیماری‌های تنفسی و سرطان‌ها می‌شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در کشور ما ۵۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال فعالیت فیزیکی کافی ندارند که منجر به افزایش پرفشاری خون و دیابت در افراد می‌شود.

وی با اشاره به اجرای «پویش ملی سلامت» در کشور، عنوان کرد: پویشی با هدف شناسایی و غربالگری زودرس فشارخون و دیابت در کشور درحال برگزاریست و از مردم عزیز میخواهیم با مراجعه به مراکز سلامت نسبت به سنجش فشارخون و اطلاع از وضعیت قندخونشان، اقدام کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *