عدم تناسب یارانه کمک زیان قطارهای حومه‌ای با بهای تمام شده این قطارها

11:06 - 26 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۸۵۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
عدم تناسب یارانه کمک زیان قطارهای حومه‌ای با بهای تمام شده این قطارها
شرکت حمل‌و نقل ریلی رجا از عدم تناسب یارانه کمک زیان قطار‌های حومه‌ای با بهای تمام شده این قطار‌ها خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی شرکت حمل و نقل ریلی رجا، شرکت حمل و نقل ریلی رجا با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم و قابل بررسی درباره قطار‌های حومه‌ای این شرکت، نرخ بلیت این قطارهاست، گفت: در حال حاضر به‌طور مثال بلیت قطار تهران به پیشوا با قیمت ۴۰ هزار ریال به فروش می‌رسد، در حالی‌که بهای تمام‌شده این بلیت برای شرکت رجا حداقل ۶۵۰ هزار ریال است؛ به عبارت دیگر هزینه‌ای که بابت فروش بلیت این قطار از مسافر دریافت می‌شود، تنها حدود ۶ درصد بهای تمام شده این بلیت را پوشش می‌دهد.

این شرکت با اشاره به اظهارات اخیر مدیرعامل محترم شرکت راه‌آهن ج. ا. ا در خصوص پرداخت چند ده میلیارد تومان یارانه کمک زیان قطار‌های حومه‌ای به شرکت رجا افزود: شرکت راه‌آهن ج. ا. ا در اول شهریور ۱۴۰۲ طی نامه‌ای، یارانه کمک زیان قطار‌های حومه‌ای، مورد تصویب هیأت مدیره آن شرکت را برای سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ مبلغ ۲.۱۶۰ میلیارد ریال محاسبه کرده است و در حساب فی‌مابین منظور نموده است که نسبت به بهای تمام شده ناچیز است.

روابط عمومی رجا همچنین افزود: این شرکت مطالبات دیگری را از محل ارائه خدمات تکلیفی و برخی موارد دیگر دارد که در این محاسبات لحاظ نشده است.

روابط عمومی رجا ادامه داد: قطعاً مدیرعامل شرکت راه‌آهن و سایر مسؤولان به هیچ وجه راضی نخواهند بود تا شرکت رجا از حقوق بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی برای قطار‌های حومه‌ای که جزو تکالیف مصرح قانونی راه‌آهن است هزینه کند، لذا توجه به این نوع خدمات‌دهی و پرداخت هزینه واقعی آن از سوی راه آهن به رجا جزو وظایف آن شرکت به عنوان متولی در ارائه خدمات با قطار‌های محلی و حومه‌ای است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *