رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: در امور خیر هیأت باید به سوی «کوثر و خیر کثیر» حرکت کنیم

19:26 - 25 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۷۹۷
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: در امور خیر هیأت باید به سوی «کوثر و خیر کثیر» حرکت کنیم
حجت‌الاسلام قمی در اولین اجلاس ملی خیّرین هیأت تاکید کرد که خیر اولیه هرچند اهمیت دارد، اما از آن مهم‌تر استمرار آن است. 

خبرگزاری میزان – طبق گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در اولین اجلاس ملی خیرین هیئت که عصر پنجشنبه ۲۵ آبان ماه در مشهد مقدس و در جوار حرم حضرت امام رضا علیه السلام برگزار شد، گفت: در امر امور خیریه هیئات اگر انتخاب‌های درست و هوشمندانه انجام شود حمایت‌های جاری و صورت گرفته و خیرات معمول، برکات و ثمرات افزون تری پیدا می‌کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: خیر اولیه هرچند اهمیت دارد، اما از آن مهم‌تر استمرار آن است. 

حجت‌الاسلام قمی با اشاره به برنامه تلویزیونی محفل و اثربخشی آن گفت: می‌توانیم گستره امور خیر را افزایش دهیم و به اتفاقات تازه‌ای در این زمینه برسیم. به‌طور مثال بعد از برنامه تلویزیونی محفل تعداد زیادی از خیّرین قرآنی درخواست مشارکت در تولیدات رسانه‌ای قرآن کریم داشتند. در امر هیات هم مسائلی وجود دارد که کمتر مورد توجه خیّرین بوده. مثلاً ممکن است در اموری مانند سفره اطعام، خیّرین بیشتری پیشقدم شوند، اما بانی شدن برای تربیت نوجوانانی که در حوزه ستایشگری مستعد هستند که هم خودشان و هم دیگران را تحت تاثیر دستگاه اب عبدالله علیه السلام قرار می‌دهند تأثیر بیشتری خواهد داشت و تبدیل به خیر مستمر می‌شود. چنین امور خیری می‌تواند تا سال‌ها بعد، چون شجره طیبه‌ای منشأ خیر و برکت باشد و می‌توانیم در امور خیر به چنین اتفاقاتی فکر کنیم.

حجت‌الاسلام قمی با تاکید بر مفهوم «کوثر و خیر کثیر» نیز اظهار داشت: گاهی توسعه عبادت افراد در عبادت فرزندان و نوادگان تحقق می‌یابد. در نتیجه خیرات امروز اگر با هوشمندی همراه باشد می‌تواند در بستر زمان استمرار یابد و در روند تاریخ تداوم یابد. همان طور که برای یک مربی تا زمانی که شاگردانش عبادت می‌کنند برایش خیر در نامه اعمال ثبت می‌شود. باید کاری کرد که این خیر کثیر بیشتر از پیش توسعه یابد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *