اسامه حمدان: خبر منتشر شده از سوی رویترز دروغ محض است

14:44 - 25 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۷۷۶
اسامه حمدان: خبر منتشر شده از سوی رویترز دروغ محض است
عضو دفتر سیاسی حماس گفت که آنچه در خبر منتشره از سوی خبرگزاری رویترز درباره دیدار اسماعیل هنیه با رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شده، دروغ و افترای محض است.

خبرگزاری میزان - اسامه حمدان، عضو دفتر سیاسی حماس گفت: آنچه در خبر منتشره از سوی خبرگزاری رویترز درباره دیدار برادر مجاهد اسماعیل هنیه با حضرت آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده، دروغ و افترای محض است و این خبرگزاری به جای ارائه اطلاعات،اقدام به انتشار دروغ‌های بی‌ارزش کرده است. 

این مقام حماس بیان کرد: همگان از ماهیت رابطه بین جنبش حماس و جمهوری اسلامی ایران و همچنین موضع این کشور در حمایت از قضیه و ملت فلسطین و مقاومت آن و به‌خصوص جنبش حماس اطلاع دارند و دیدگاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پشتیبانی از مقاومت فلسطین را می‌دانند؛ بنابراین به دلیل ضروریات و ماهیت رابطه بین طرفین، نمی‌توان مطالبی از این دست را باور کرد.

اسامه حمدان افزود: ما درباره این دیدار مثبت هیچ‌گونه اظهارنظری نکردیم. بلکه می‌گوییم که این دیدار، در ادامه روند رابطه خوب و متمایز حماس با جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس درباره دلایل انتشار این‌گونه اخبار گفت: طبیعی است که به این نتیجه برسیم که انتشار این‌گونه اخبار مغرضانه ناشی از دو دلیل اصلی است. اولا: مقاومت در غزه در عملکردش در زمینه تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی موفق بوده است و همگان به میزان جنایات این رژیم و حملاتش به زنان و کودکان و غیر نظامیان بی‌دفاع پی برده‌اند. ثانیا: میزان تأثیرگذاری و کارایی مقاومت در زمینه هدف قرار دادن دشمن و ارتش و ماشین‌آلات جنگی آن را نشان می‌دهد.

اسامه حمدان بیان کرد: انتشار این‌گونه اخبار، همچنین تلاشی برای تخریب وجهه مقاومت [فلسطین] و محور مقاومت در منطقه از طریق انتشار اخبار دروغ یا تلاش برای طرح مطالب منفی درباره آنهاست. زیرا بی‌تردید نفوذ مقاومت در سطح منطقه در حال افزایش است و این امر باعث نگرانی شدید رژیم اسرائیل و حامیانش است و هر اندازه که مقاومت پیشروی کند و نقش آن افزایش یابد به همان اندازه باعث نگرانی دشمن خواهد شد و در نتیجه از همه ابزار‌های انتشار اخبار و مطالب دروغ و ساختگی بهره خواهد گرفت. ما مشاهده کردیم که چگونه دشمن صهیونیستی از ۴۰ روز پیش تاکنون در رویارویی با مقاومت برای تحریف و جعل بسیاری از مسائل و دروغ‌پردازی تلاش کرده است. به همین دلیل، مایه تعجب نخواهد بود که برخی طرف‌ها از رسانه‌ها نیز در زمینه دروغ در جهت هدف‌های دیگر بهره‌برداری کنند.

عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین همچنین درباره وضعیت میدانی در نوار غزه گفت: بی‌تردید رویارویی مستقیمی بین مقاومت و اشغالگران در حال وقوع است و در هر ساعتی از شبانه‌روز، مقاومت با نیرو‌های نظامی و ماشین جنگی صهیونیست‌ها که به وسیله آن‌ها وارد نوار غزه می‌شوند درگیر است و مقاومت، با اراده کامل و قوی خود، نبرد را براساس نقشه‌های از پیش تعیین شده به پیش می‌برد و ما بر این باوریم که ان‌شاء‌الله نتیجه این رویارویی، پیروزی بر دشمن خواهد بود.

این شخصیت سیاسی برجسته فلسطینی تصریح کرد: دشمن اعتراف کرده است که از زمان آغاز عملیات زمینی حداقل ۴۵۰ سرباز و افسر صهیونیست کشته و زخمی شده‌اند و مقاومت به طور صریح و واضح اعلام کرده که در جریان عملیات زمینی، توانسته است ۱۸۰ دستگاه از ماشین‌آلات جنگی رژیم اشغالگر اعم از تانک یا نفربر زرهی هدف قرار داده و آن‌ها را به طور کلی یا جزئی منهدم کند.

اسامه حمدان همچنین تأکید کرد: مقاومت همچنان بر این باور است که هنوز در ابتدای عملیات رویارویی و مقابله با اشغالگران است و بر ادامه رویارویی و مقابله با تجاوز اشغالگران تأکید و اصرار دارد و بر این باوریم که آمار اعلام شده درباره انهدام ماشین‌آلات جنگی دشمن، حداقل ۱۵ درصد از تعداد تجهیزات و ماشین‌آلات ارسالی برای عملیات تجاوز به نوار غزه را تشکیل می‌دهند. اما به هر حال، ما به پیروزی از طرف پروردگار اطمینان داریم. به همین دلیل با همه امکاناتی را که امکان تأمین آن‌ها وجود داشت فراهم کردیم و الحمدلله اراده و عزم مقاومت در میدان نبرد در شرایط خوبی است.

عضو ارشد جنبش حماس درباره حمایت محور مقاومت در لبنان، عراق و یمن به مقاومت فلسطین گفت: بی‌تردید برادران مقاومت لبنان در حزب‌الله از همان آغاز نبرد به طور مستقیم در حمایت از برادرانشان در غزه وارد صحنه شدند و بی‌تردید برادرانشان در مقاومت فلسطین از رویارویی این برادران با دشمن و تقدیم شهدا در این نبرد در راه قدس قدردانی می‌کنند.

بنا بر گزارش ایرنا، اسامه حمدان بیان کرد: همچنین طبیعتا باید از تلاش‌ها و اقدامات برادرانمان در مقاومت عراق یا انصارالله تقدیر کنیم. زیرا این اقدامات یک پیام آشکار به جهان و همه طرف‌های ذیربط است که مقاومت در همه جا، یک هدف و دیدگاه واحد دارد و هدف واضح و آشکار اعلامی آن، آزادسازی فلسطین، بیت‌المقدس و مسجدالاقصی است.

عضو ارشد جنبش حماس در پایان تأکید کرد: این هدف، فقط آرزو، شعار یا باور نیست. بلکه راه و برنامه عملی است که همه تلاش‌ها برای آن به عمل می‌آید و همه امکانات برای آن بسیج می‌شود. علاوه بر این در رأس همه آنچه در این راه تقدیم می‌شود شهدای ما هستند که آن‌ها را مورد تقدیر و تکریم قرار می‌دهیم و از خداوند سبحانه و تعالی می‌خواهیم آن‌ها را بپذیرد. همچنین مشاهده می‌کنیم که در این راه شاهد شهادت مجاهدانی از کشور‌های مختلف و در جبهه‌های متعدد و شرایط اجتماعی متفاوت هستیم که بدون اعتنا به تهدیدات یا حجم ماشین جنگی یا توانایی‌های دشمن در زمینه وارد آوردن ضربه، وارد صحنه می‌روند و پیشروی می‌کنند و این امر را جزو نیازمندی‌های دستیابی به پیروزی می‌دانیم و قطعا خداوند مجاهدان را یاری خواهد کرد که او توانا و شکست‌ناپذیر است.

انتهای پیام/


برچسب ها: اسامه حمدان حماس

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *