رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد مسکو شد

14:29 - 25 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۷۷۴
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد مسکو شد
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور به منظور شرکت در اجلاس فرهنگی سنت‌پترزبورگ به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی روسیه امروز صبح وارد مسکو شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور به منظور شرکت در اجلاس فرهنگی سنت‌پترزبورگ به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی روسیه امروز صبح وارد مسکو شد. اجلاس فرهنگی سنت‌پترزبورگ با شعار مجمع فرهنگ‌های متحد با حضور رئیس جمهور فدراسیون روسیه امروز و فردا در شهر سنت‌پترزبورگ برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس شرکت و در مجمع عمومی آن سخنرانی می‌کند. غلامرضا منتظری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز، ایشان را در این سفر همراهی می‌کند.

طی این رویداد فرهنگی، فضایی مناسب برای دیدار، گفتگو‌های مستقیم و تبادل تجربه بین دست‌اندرکاران حوزه فرهنگ و سیاست‌های فرهنگی، نمایندگان سازمان‌های دولتی، سیاستمداران و اهالی فرهنگ از کشور‌های مختلف فراهم می‌شود.

این نشست که با حضور وزرای فرهنگ، معاونان وزیر و رؤسای سازمان‌های فرهنگی بیش از ۴٠ کشور جهان برگزار خواهد شد، حول چهار محور اصلی؛ نشست کانونی با عنوان «مجمع فرهنگ‌های متحد»، نشست‌های فرهنگی و عمومی همچنین برنامه تجاری و جشنواره خواهد بود.

وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه پیرامون این رویداد خاطرنشان کرده است که «فرهنگ همیشه اساس گفتگو و رشته ارتباطی بین کشورها، مردمان و جهان‌بینی‌های بسیار متفاوت بوده، هست و خواهد بود. فرهنگ مبتنی بر ارزش‌های انسانی و سنت‌های اصیل مردمان سراسر جهان است. قدرت وحدت‌بخش فرهنگ نه تنها می‌تواند بر تفاوت‌ها غلبه کند، بلکه یک چشم‌انداز مشترک از آینده بر اساس آرمان‌های جهانی ایجاد می‌کند».

در سال‌های گذشته، اجلاس فرهنگی سنت‌پترزبورگ از ۱۴۸۸۲۶ شرکت‌کننده میزبانی کرده است. هدف اصلی نشست، جستجوی راه‌هایی برای غلبه بر اختلاف نظر‌ها و اصلاح آن در حوزه فرهنگ و کشف ظرفیت‌های سازنده، تحکیم روابط و غنای فرهنگی متقابل است.

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *