جام جهانی تکواندو| تیم میکس ایران سوم شد

12:20 - 25 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۷۴۹
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
جام جهانی تکواندو| تیم میکس ایران سوم شد
در پایان رقابت‌های رده بندی جام جهانی کره جنوبی تیم ملی میکس ایران با برتری برابر ساحل عاج به نشان برنز رقابت‌ها دست یافت.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۳ از سه شنبه ۲۳ آبان ماه به میزبانی کره جنوبی و با حضور تیم‌هایی از استرالیا، برزیل، چین، ساحل عاج، هند، کره، مکزیک، مراکش و تیم ملی کشورمان در سالن «کنیتکس» شهر گویانگ آغاز شد.

در بخش ترکیبی دور نخست تیم ایران به مصاف چین رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۱۶۰ بر ۱۶۰ (برتری فنی) و۱۹۰ بر ۱۸۰ صاحب برتری شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

در ادامه با همین ترکیب به مصاف برزیل رفت و پس از آنکه راند نخست را ۱۴۰ بر ۱۳۵ به سود خود خاتمه داد، در دو راند بعدی با نتایج ۱۷۰ بر ۱۳۵ و ۱۶۰ بر ۱۵۵ بازنده میدان مبارزه ترک کردند.

نمایندگان کشورمان برای کسب عنوان سومی این رقابت‌ها با دو تغییر به مصاف ساحل عاج رفت. میرهاشم حسینی و ملیکا میرحسینی مانند دو بازی قبل در ترکیب تیم کشورمان قرار داشتند.

ابوالفضل عباسی و تینا مدانلو به ترکیب اصلی اضافه شده و در نهایت موفق شدند در دو راند متوالی رقیب خود را شکست داده و عنوان سومی و نشان برنز مسابقات را از آن خود کنند.

در راند نخست نمایندگان کشورمان ۱۹۵ بر ۸۰ مبارزه را به سود خود خاتمه دادند و راند دوم نیز ۱۶۰ بر ۱۵ پیروز از میدان حارج شدند.

در فینال این رقابت‌ها برزیل در دو راند مراکش را شکست داد و عنوان قهرمانی را کسب کرد.

تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات با کسب یک عنوان قهرمانی و یک عنوان سومی به کار خود پایان داد. تیم مردان ایران روز گذشته با برتری مقابل همه رقبا عنوان قهرمانی را کسب کرد. در بخش ترکیبی هم تیم ایران عنوان سوم و مدال برنز را کسب کرد. تیم بانوان کشورمان هم توفیقی در کسب مدال نداشت.

هدایت تیم ملی در این رویداد برعهده مجید افلاکی و مهروز ساعی است.

جام جهانی تکواندو| تیم میکس ایران سوم شد

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *