احیای واحد تولیدی موتورسیکلت پس از ۱۱ سال با ورود دستگاه قضا

8:36 - 25 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۶۷۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
احیای واحد تولیدی موتورسیکلت پس از ۱۱ سال با ورود دستگاه قضا
رئیس کل دادگستری استان تهران از احیای یک واحد تولیدی در زمینه موتورسیکلت با پیگیری‌ها و اقدامات دستگاه قضا خبر داد و گفت: برای کلیه واحد‌های تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تهران به‌منظور ساماندهی، شناسایی و رفع مشکلات آتی آن‌ها «شناسنامه صنعتی» تشکیل شده است.

خبرگزاری میزان_ علی القاصی از احیاء یک واحد تولیدی در زمینه موتورسیکلت با پیگیری‌ها و اقدامات دستگاه قضا خبر داد و گفت: شرکت تعاونی و تولیدی «سارا موتور» که از تولیدکنندگان موتورسیکلت‌های دنده‌ای مستقر در شهرستان بوئین‌زهرا است، به‌دلیل واردات قطعات مشابه تولید داخل و عجز از پرداخت تسهیلات بانکی دچار بحران شده بود و پس از صدور حکم ورشکستگی در نهایت به‌طور کامل در سال ۱۳۹۱ تعطیل شد.

وی افزود: با توجه به تاکیدات ریاست قوه قضاییه در خصوص ضرورت حمایت قضایی از چرخه تولید، احیا و راه‌اندازی مجدد این واحد تولیدی در دستور کار قرار گرفت و با ورود اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران، هم‌زمان با پیشبرد امر تصفیه، جلسات متعددی با بستانکاران عمده اعم از بانک‌ها، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران از احیا و راه‌اندازی مجدد این واحد تولیدی با رفع کلیه موانع موجود خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر این واحد تولیدی با ظرفیت تولید ۳۰۰ الی ۴۵۰ دستگاه موتورسیکلت در ماه و با ایجاد اشتغال مستقیم برای ۶۵ نفر پس از ۱۱ سال با اقدامات قضایی احیا شد و به چرخه تولید بازگشت.  

وی ضمن اشاره به استمرار حمایت‌های قضایی از چرخه تولید اظهار کرد: دادگستری کل استان تهران برای تحقق این امر، از ۲ ید قدرتمند خود اعم از اداره تصفیه امور ورشکستگی و ستاد اقتصاد مقاومتی نهایت استفاده را خواهد کرد و به‌طور قطع از هیچ اقدامی در جهت استمرار فعالیت تولیدی مشروع در حوزه اختیارات خود دریغ نمی‌کند.

القاصی همچنین از تشکیل «شناسنامه صنعتی» برای کلیه واحد‌های تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تهران به‌منظور ساماندهی، شناسایی و رفع مشکلات آتی آن‌ها خبر داد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *