۱۱ هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان فهرج رفع تصرف شد

16:09 - 24 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۶۶۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۱۱ هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان فهرج رفع تصرف شد
رئیس حوزه قضایی شهرستان فهرج از رفع تصرف ۱۱ هزار مترمربع از اراضی ملی این شهرستان توسط دستگاه قضایی خبر داد.

خبرگزاری میزان - امیرحسین بهجتی اظهار کرد: در راستای حفظ حقوق عامه و حفاظت و صیانت از بیت‌المال ۱۱ هزار متر مربع از اراضی ملی مربوط به اداره منابع طبیعی در شهرستان فهرج و با ارزش تقریبی ۸/۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال رفع تصرف شد.

وی افزود: این زمین‌ها که در محدوده اراضی ملی و تصدی اداره منابع طبیعی قرار داشته از سال گذشته توسط ۷ نفر تصرف شده بودند که با طرح پرونده قضایی از سوی اداره منابع طبیعی شهرستان، حکم رفع تصرف اراضی مذکور صادر و اکنون به مرحله اجرا رسید.

رئیس حوزه قضایی شهرستان فهرج گفت: با توجه به دستورات ریاست قوه قضاییه: (باید تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود که از تصرف منابع طبیعی و اراضی ملی پیشگیری و جلوگیری گردد و چنانچه زمینی از اراضی ملی یا منابع طبیعی تصرف شد، در اولین زمان ممکن نسبت به جلوگیری و رفع تصرف از آن اقدام عاجل صورت گیرد) بنابر این در سال گذشته ۱۱ فقره پرونده با موضوع تصرف اراضی ملی تشکیل که منتج به صدور حکم گردیده و در خصوص مابقی پرونده‌های مطروحه با موضوع تصرف بیت المال به زودی تعیین تکلیف و با متخلفین با قاطعیت برخورد خواهد شد.

بهجتی با تاکید بر لزوم برخورد با متخلفان در این حوزه گفت: در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی بدون اغماض با افراد فرصت‌طلب و سودجو برخورد شده و زمین‌خواران بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *