اهدای ۲۰ هزار جلد کتاب توسط تولیت آستان قدس رضوی به مناطق کم‌برخوردار

11:24 - 24 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۵۷۳
اهدای ۲۰ هزار جلد کتاب توسط تولیت آستان قدس رضوی به مناطق کم‌برخوردار
۲۰ هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف توسط تولیت آستان قدس رضوی به مناطق کم‌برخوردار کشور که دسترسی یا قدرت خرید کتاب ندارند، تهیه و ارسال شد.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام آستان‌نیوز، مدیرعامل انتشارات به‌نشر در حاشیه اهدای ۲۰ هزار جلد کتاب توسط تولیت آستان قدس رضوی به مناطق کم‌برخوردار در ساختمان انتشارات به‌نشر گفت: تولیت آستان قدس رضوی در اقدامی خیرخواهانه با شرکت در پویش «نذر فرهنگی کتاب» حدود ۲۰ هزار جلد کتاب را موضوعاتی از جمله زندگی ائمه معصومین (ع)، روان شناسی و خانواده، علمی و آموزشی برای مخاطب کودک و نوجوان، سبک زندگی ایرانی اسلامی، موضوعات متناسب با روز جامعه، ادبیات پایداری و انقلاب اسلامی، ایثار وشهادت و ارزش‌های نظام ولایی برای مناطقی که جوانان و نوجوانان به این کتاب‌ها دسترسی یا قدرت خرید آن‌ها را ندارند، اهدا کردند.

حسین سعیدی با اشاره به اینکه کتاب‌های اهدایی در مجموعه انتشارات به‌نشر، بنیاد پژوهش‌های اسلامی، موسسه جوانان آستان قدس رضوی چاپ و منتشر شده‌اند، افزود: این کتاب‌ها در قالب هزار بسته توسط سازمان و ارگان‌هایی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی، فرهنگسرا‌های امام رضا (ع) و کانون خادمیاران رضوی در کتابخانه‌های مناطق محروم و شبکه‌های فعال کتابخوانی سطح کشور توزیع خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح «نذر فرهنگی» در دهه پایانی ماه صفر اظهار داشت: در ایام دهه پایانی ماه صفر، بخشی از هزینه خرید کتاب افراد توسط آستان قدس رضوی پرداخت می‌شود به این نحو که علاقه‌مندان به علم و فرهنگ می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی انتشارات به‌نشر در مشهد و سراسر کشور از تخفیف بیست درصدی برای کتاب‌های ناشران آستان قدس رضوی و ۱۰ درصدی برای سایر ناشران بهره‌مند شوند و یا برای عضویت در شبکه کتابخوانان رضوی نام و نام خانوادگی خود را و کد ملی را به شماره ۰۹۰۲۷۶۵۲۰۰۸ ارسال کنند. همچنین با کد دستوری *۸#، شماره حساب ۷۶۵۸۵۸۵۸۸۶، اپلیکیشن رضوان و آدرس اینترنتی nazr.razavi.ir می‌توانند در طرح نذر فرهنگی کتاب مشارکت داشته باشند.

سعیدی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال جاری در بازدید از نمایشگاه کتاب آستان قدس رضوی تاکید کردند باید در حوزه‌های فرهنگی با تولید کتاب برای مخاطب کودک و نوجوان از ترجمه کتاب‌های خارجی که متناسب با سطح فرهنگی کشور نیست خودداری شود از این رو بسیار مهم است که کتاب‌هایی که متناسب با نظام اسلامی ایرانی تولید و منتشر می‌شود در سطح کشور توزیع عادلانه‌ای داشته باشد و به دست افراد در مناطق دور دست که توانایی خرید کتاب ندارد نیز برسد. از این رو اهدای کتاب توسط تولیت آستان قدس رضوی اقدامی موثر برای توسعه عدالت اجتماعی فرهنگی سطح کشور است و می‌تواند مقدمه‌ای برای آغاز این طرح فرهنگی در سطح کشور باشد. امید می‌رود این طرح با استقبال خوب مواجه شود چرا که هر طرحی که مردمی‌تر باشد تاثیر آن در جامعه نیز بیتشر می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *