سامانه بارشی وارد کشور شد

10:30 - 24 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۵۵۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
سامانه بارشی وارد کشور شد
خروجی جدیدترین تصویر ماهواره هواشناسی نشان می‌دهد که سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و فعالیت آن به تدریج در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه و ارتفاعات البرز غربی شروع می‌شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود امروز چهارشنبه برای استان‌های ایلام، خوزستان، نیمه غربی و جنوب کرمانشاه، غرب کردستان و غرب و جنوب لرستان رگبار شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گرد و خاک و کاهش نسبی دما انتظار می‌رود.

این شرایط اثرات مخاطره‌آمیزی همچون «اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر، وزش باد شدید موقت، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلو‌های تبلیغاتی و شکستن درختان کهن‌سال و خسارت به ماشین‌آلات و محصولات باغی و زراعی» در پی دارد.

فعالیت سامانه با سطح هشدار نارنجی و پیامد‌های مشابه برای پنجشنبه در استان‌های «ایلام، غرب و جنوب لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس، بوشهر و غرب و جنوب هرمزگان» ادامه می‌یابد.

توصیه می‌شود برای مواجهه مناسب با این شرایط نسبت به «عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، خودداری از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر و محدودیت در فعالیت‌های عمرانی اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره و انتقال محصولات کشاورزی به انبار‌های استاندارددر استان‌های ایلام، خوزستان، نیمه غربی و جنوب کرمانشاه، غرب کردستان و غرب و جنوب لرستان» اقدام شود.

همچنین توصیه می‌شود دستگاه‌های اجرایی و امدادی آمادگی لازم را برای مواجهه با این شرایط داشته باشند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *