اسلامی: سهم صنعت هسته‌‌ای در سبد انرژی کشور باید ارتقا یابد

17:59 - 23 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۴۸۳
اسلامی: سهم صنعت هسته‌‌ای در سبد انرژی کشور باید ارتقا یابد
رئیس سازمان انرژی اتمی با حضور در دانشگاه امیرکبیر از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه‌های فناورانه و هسته‌ای این دانشگاه قرار گرفت.

خبرگزاری میزان - محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با حضور در دانشگاه امیرکبیر از نزدیک با مدیران، اساتید و دانشجویان این دانشگاه دیدار کرد و در جریان پروژه‌های فناورانه و هسته‌ای این دانشگاه قرار گرفت.

اسلامی در جریان این بازدید گفت: برای ما مهم است که در جهت ارتقای تراز علمی کشور گام برداریم زیرا مردم ایران شایسته برترین‌ها و بهترین‌ها هستند.

رئیس سازمان انرژی اتمی بیان کرد: امروز باید با خودباوری به سمت تعالی حرکت کنیم و این در حالی است که از بیرون شاهد القائات فراوان برای ایجاد ناامیدی در بین نسل جوانمان هستیم.

معاون رئیس جمهور افزود: ملت ایران راهی را انتخاب کرده که به پیروزی ختم خواهد شد و اکنون نقش و جایگاه سازمان‌های بین‌المللی باید در راستای حفظ صلح و آرامش جهانی باشد.

وی بیان کرد: باید سهم حداقلی صنعت هسته‌‌ای در سبد انرژی کشور را ارتقا دهیم که البته این کار آغاز شده است.  

اسلامی گفت: شاخه های متعدد هسته‌ای به لحاظ اقتصادی، ارزش‎‌آفرین است و داشتن علم و فناوری یک ثروت به شمار می‌آید؛ با عنایت وزیر محترم علوم پژوهشکده داروهای شیمی ‌درمانی را در پژوهشگاه ایجاد و راه‌اندازی خواهیم کرد که این طرح آغاز شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *