رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: یک سازمان باید تأثیر مثبت بر کانون خانواده داشته باشد

14:39 - 23 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۴۳۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: یک سازمان باید تأثیر مثبت بر کانون خانواده داشته باشد
رئیس دادگستری استان خراسان رضوی با اشاره به تاثیر محیط شغلی بر روابط خانوادگی کارکنان سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف گفت: یک محیط اداری باید تأثیر مثبت بر کانون خانواده داشته باشد.

خبرگزاری میزان - حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در نشست هم اندیشی دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه صیانت از نهاد خانواده گفت: روابط خانوادگی کارکنان سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف تا حدی متأثر از محیط شغلی آنهاست در نتیجه یک سازمان و یک محیط اداری باید بگونه‌ای باشد که تأثیر مثبت بر کانون خانواده داشته باشد.

وی افزود: نه تنها مشکلات خانوادگی بلکه هر نوع مسئله‌ی دیگری را می‌توانیم به عنوان یک متغیر در نظر بگیریم که چقدر یک نظام مدیریتی کارآمدی دارد و می‌تواند مشکلات و اختلافات را در سطح جامعه‌ی کارکنان خود کاهش دهد.

رئیس دادگستری استان خراسان رضوی با اشاره به نقش مهم مدیریت در سازمان‌ها گفت: هرچقدر مشکلات و سطح اختلافات سازمانی و پرسنلی در یک سازمان کمتر باشد کارآمدی مدیریت در نظام مدیریتی نمایان‌تر خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی در ادامه با اشاره به نقش مهم محیط خانواده بر کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: طبق آیات و روایت و تفسیر علما و بزرگان از آموزه‌های الهی در موضوع خانواده، فلسفه‌ی اصلی تشکیل این نهاد مهم رسیدن به آرامش است؛ پس آنجا که می‌بینیم خانواده از این رسالت اصلی خود دور شده است باید نقش عوامل دخیل در این مسئله بررسی شود.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در پایان با اشاره به نقش مدیران ادارات، سازمان‌ها و نهاد‌ها گفت: پیشنهاد مشخص ما این است که در مسائل اختلافات خانوادگی و رسیدگی قضایی به پرونده‌های این حوزه، اگر یکی از طرفین عضو یکی از دستگاه‌های دولتی بود ابتدای امر موضوع به سازمان مربوطه ارجاع شود و آن سازمان در صدد حل اختلاف و رفع مشکل برآید و نتیجه هم از طریق همان سازمان به دستگاه قضایی اعلام شود لذا اینگونه می‌توان نقش سازمان‌ها را در کاهش اختلافات مخصوصاً اختلافات خانوادگی برجسته کرد.

گفتنی است در این نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی استان به بیان وضعیت موجود سازمانی خود در زمینه امور مربوط به خانواده و بررسی راهکار‌ها درباره صیانت از این نهاد پرداختند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *