فرمانده جدید یگان حفاظت دادگستری کل استان فارس معرفی شد

12:30 - 23 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۳۷۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
فرمانده جدید یگان حفاظت دادگستری کل استان فارس معرفی شد
طی مراسمی با حضور فرمانده یگان حفاظت قوه قضاییه، رئیس کل دادگستری، فرمانده انتظامی استان و جمعی از مسئولان قضایی و انتظامی استان، فرمانده جدید یگان حفاظت دادگستری کل استان فارس معرفی شد.

خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در آیین تکریم و معارفه فرمانده سابق و جدید یگان حفاظت دادگستری فارس با اشاره به تلاش نیرو‌های این یگان در تأمین امنیت و ایجاد بستر امن برای انجام امور قضایی گفت: توجه به مقوله امنیت از اولویت‌های دستگاه قضایی است و زمانی برنامه مراجع قضایی به خوبی اجرا و اهداف آن محقق می‌شود که یکی از اصلی‌ترین شرایط آن یعنی فضای امن و آرام و مساعد جهت ارائه خدمات قضایی ایجاد شود.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه اولین مواجهه مراجعان به دادگستری و سازمان‌های وابسته به قوه قضاییه با مأموران یگان حفاظت است، گفت: لزوم رعایت مبانی اخلاقی و شأن و منزلت مراجعان ضروری است و لازم است در دوره‌های آموزشی مختلف در فواصل زمانی مناسب این اصول مرور و یادآوری شود.

وی موضوع تجهیز مبادی ورود و خروج مراجعان به سیستم‌های الکترونیک و سامانه‌های ثبت تردد را مورد تأکید قرار داد و گفت: این امکانات زمینه اجرای بهتر اهداف تعیین شده در برنامه‌های تکریم ارباب رجوع را فراهم می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه توصیه کرد: نگاه نیرو‌های یگان حفاظت اعم از کادر و نیرو‌های وظیفه علاوه بر صیانت از اماکن قضایی، صیانت از شأن و جایگاه دستگاه قضایی باشد که اصلی‌ترین مصداق آن مواجهه محترمانه و به بدور از هرگونه تنش با ارباب رجوع و رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای است.

فرمانده جدید یگان حفاظت دادگستری کل استان فارس معرفی شد

در این مراسم فرمانده یگان حفاظت قوه قضاییه نیز ضمن تقدیر از عملکرد هوشمندانه فرمانده سابق این یگان در استان فارس به تشریح سختی‌های پذیرش این مسئولیت پرداخت و بر جدیت، انضباط فردی و جمعی و همچنین رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی در مواجهه با مراجعان تأکید کرد.

 سردار سرتیپ رضا رستگار، با اشاره به اهداف و برنامه‌های یگان حفاظت قوه قضاییه گفت: این یگان از سال ۱۳۹۲ تشکیل شده و از حیث موفقیت در انجام مأموریت‌ها، وظایف و رسالت‌های سازمانی در زمره برترین یگان‌های سازمانی در کشور قرار دارد.

وی با بیان اینکه علیرغم کمبود در حوزه‌هایی از جمله نیروی انسانی و تجهیزات همواره صحت عمل و موفقیت در مأموریت‌ها را محور کار قرار دادیم، گفت: برخی از اقدامات یگان از جمله کشفیات در ورودی اماکن قضایی چشمگیر است.

فرمانده یگان حفاظت قوه قضاییه وجود حمایت‌های مدیر ارشد قضایی و فرمانده انتظامی استان از نیرو‌های یگان حفاظت را مایه دلگرمی و انگیزه آنان در انجام دقیق وظایف محوله ارزیابی و خاطر نشان کرد: تولیدکنندگان امنیت با تشریک مساعی همیشه در کنار مردم هستند.

 در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات سرهنگ محمد رسایی فرمانده سابق یگان حفاظت دادگستری فارس، سرهنگ علیرضا مالکی به عنوان فرمانده جدید این یگان معرفی شد.

انتهای پیام/ ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *