اتحادیه جهانی کشتی فرمت جدید گزینشی المپیک پاریس را اعلام کرد/ بدون فینال، بدون طلا

9:15 - 23 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۳۰۷
اتحادیه جهانی کشتی فرمت جدید گزینشی المپیک پاریس را اعلام کرد/ بدون فینال، بدون طلا
اتحادیه جهانی کشتی از فرمت جدید دو مسابقه گزینشی المپیک که به صورت قاره‌ای و جهانی برگزار خواهد شد، رونمایی کرد.

خبرگزاری میزان - اتحادیه جهانی کشتی فرمت و سهمیه‌بندی جدیدی را برای مسابقات انتخابی قاره‌ای و جهانی برای المپیک پاریس در سال آینده تصویب کرد به طوری که در هر پنج مسابقه انتخابی المپیک پاریس در سال آینده ۴ نفر در هر وزن و بدون مبارزه برای مدال طلا سهمیه خواهند گرفت.

چرخه مقدماتی سال آینده با مسابقات مقدماتی پان-آمریکایی در آکاپولکو، مکزیک از ۲۸ فوریه تا ۱ مارس آغاز می‌شود. پس از آن مسابقات انتخابی آفریقا و اقیانوسیه در اسکندریه، مصر از ۲۲ تا ۲۴ مارس، مسابقات انتخابی اروپا در باکو، جمهوری آذربایجان از ۴ تا ۷ آوریل و مسابقات انتخابی آسیا از ۱۹ تا ۲۱ آوریل در بیشکک، قرقیزستان. مسابقات جهانی انتخابی المپیک از ۹ تا ۱۲ می‌ در استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

برای چهار مسابقه انتخابی قاره‌ای، مسابقات نیمه نهایی به عنوان مبارزات مقدماتی المپیک پاریس عمل خواهد کرد. در این رقابت‌های قاره‌ای هیچ مسابقه شانس مجدد، برنز و مدال طلا برگزار نمی‌شود و بدین ترتیب فینالیست‌های هر یک از شش وزن المپیکی سهمیه حضور در بازی‌های پاریس را کسب می‌کنند و هیچ سهمیه دیگری در این رقابت‌ها تعلق نمی‌گیرد.

مسابقات تا مرحله یک چهارم نهایی و سپس یک استراحت و نیمه نهایی در عصر برگزار می‌شود. برندگان این نیمه نهایی، سهمیه کشورشان را برای حضور در بازی‌های پاریس به دست خواهند آورد.

در واقع دو کشتی‌گیری که در نیمه‌نهایی مقابل حریفان پیروز شده و به فینال راه پیدا می‌کنند، در مسابقات قاره‌ای و جهانی بدون برگزاری فینال سهمیه خواهند گرفت.

برای مسابقات گزینشی جهانی، مسابقات نیمه نهایی به عنوان مبارزات مقدماتی المپیک پاریس عمل می‌کند و برندگان این نیمه نهایی سهمیه بازی‌های المپیک را کسب می‌کنند (نفرات راه یافته به فینال). دو برنده مسابقات رده‌بندی (مدال برنز) برای کسب سهمیه سوم هر وزن به مصاف هم خواهند رفت تا نفر سوم حقیقی در کنار فینالیست‌ها سهمیه المپیک بگیرد. در این مسابقات هیچ مسابقه‌ای برای کسب مدال طلا برگزار نخواهد شد و عملا در هر وزن سه سهمیه توزیع می‌شود.

این مسابقات برخلاف گزینشی قاره‌ای به روز دوم کشیده خواهد شد و در روز دوم مسابقات مجدد برگزار می‌شود. تمام کشتی‌گیران شرکت کننده در روز دوم باید وزن کشی‌ها را پشت سر بگذارند و در شانس مجدد کشتی بگیرند تا به مسابقه رده‌بندی یا کسب مدال برنز برسند. سپس دارندگان مدال برنز برای کسب بلیت المپیک پاریس کشتی می‌گیرند تا یک نفر برنده شود.

دفتر اتحادیه جهانی کشتی با در نظر گرفتن رفاه کشتی‌گیران و داشتن سطح بالایی از رقابت در مسابقات مقدماتی المپیک و المپیک پاریس در سال آینده به این تصمیم رسید.

۱۴۴ کشتی‌گیر در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس، آفریقا و اقیانوسیه، اروپا و آسیا و ۵۴ کشتی‌گیر دیگر در مسابقات انتخابی المپیک جهانی در استانبول، ترکیه، جواز حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب خواهند کرد.

اولین جواز حضور در المپیک ۲۰۲۴ در مسابقات جهانی در ماه سپتامبر در بلگراد با توزیع سهمیه بین ۹۰ کشتی‌گیر به دست آمد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *