جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی برگزار شد

17:32 - 22 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۲۵۴
جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی برگزار شد
چهاردهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی به میزبانی وزارت امور خارجه برگزار شد.

خبرگزاری میزان - چهاردهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال جاری به ریاست مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امورخارجه با دستورکار چگونگی بهره گیری از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در حوزه روابط اقتصادی و بررسی آخرین وضعیت روابط اقتصادی و برگزاری نوزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی با کوبا و ارزیابی آخرین وضعیت بازارچه‌های مرزی کشور، برگزار شد. 

در ابتدای این نشست مدیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه به ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در حوزه سرمایه‎گذاری و توسعه اقتصادی کشور از طریق پیگیری طرح‌هایی همچون طراحی صندوق سرمایه گذاری مشترک، ارائه مشوق‌ها جهت سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور و استفاده از توانمندی‌های علمی و فناوری ایرانیان پرداخت. 

وی با اشاره به پیچیدگی‌های موجود در این مسیر هماهنگی تمام نهاد‌ها و دستگاه‌های مربوطه در اجرای آن را برای رسیدن به این مهم ضروری برشمرد.

در ادامه جلسه، صفری با تبیین اهمیت روابط با کوبا و برگزاری نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک به موضوع سفر‌های مقام‎های عالی و ظرفیت‌های قابل توجه همکاری دو کشور پرداخت و با اشاره به اسناد و پروژه‌های مهم بین دو کشور در حوزه‌های معدن، صدور خدمات فنی مهندسی، همکاری‌های تجاری و ... بر لزوم اهتمام دستگاه‌ها در جهت پیگیری و اجرایی شدن این اسناد و پروژه‌ها تاکید کرد. 

دربخش پایانی نشست آخرین وضعیت بازارچه‌های مرزی کشور مورد بحث و تبادل نظر اعضا ستاد قرار گرفت. 

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با اشاره به جایگاه بازارچه‌های مرزی در توسعه صادرات و ایجاد اشتغال و درآمد برای مناطق مرزنشین از دستگاه‌های مرتبط خواست پیگیری‌ها و مساعدت‌های لازم را در جهت رفع موانع پیش روی بازارچه‌های مرزی به‎منظور تسهیل صادرات و رونق فعالیت این بازارچه‌ها ارائه کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *