ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی کیش افتتاح می‌شود

15:17 - 22 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۲۳۴
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی کیش افتتاح می‌شود
سومین ترمینال بزرگ فرودگاهی کشور به مساحت کل ۲۵ هکتار و با ظرفیت جابجایی ۶ میلیون نفر مسافر در سال و سیستم یکپارچه پذیرش مسافر، فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی در کیش افتتاح می‌شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی کیش فردا با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود.

مشخصات و ویژگی‌های ترمینال جدید مسافری فرودگاه بین‌المللی کیش در ۲ طبقه شامل طبقه همکف با کاربری فضای عمومی، سالن انتظار مسافرین، خروجی گمرک، کریدور‌های اصلی و فضا‌های جانبی، کنترل امنیت و فضا‌های تجاری است.

این ترمینال دارای ۶ درگاه ورودی مسافری شامل ۵ درگاه در راهرو مسافران ورودی و یک درگاه از طریق اتوبوس، ۱۳ گیت خروجی (سالن ترانزیت)، ۱۰ دستگاه پل تلسکویی (PBB) برای انتقال و تبادل مستقیم مسافرین با هواپیما، سیستم انتقال بار مسافرین (BHS) به صورت اتوماتیک، ۴۸ دستگاه میز پذیرش مسافر، ۱۰ دستگاه پله برقی و ۱۲ دستگاه آسانسور برای تردد در طبقات و سیستم‌های پیشرفته تجهیزات فرودگاهی و پارکینگ روباز به ظرفیت ۵۲۰ خودرو در محوطه شمالی است.

همچنین مساحت کل زمین ۲۵هکتار، زیربنای ساختمان ترمینال ۴۹ هزار متر مربع، زیربنای موتورخانه، هزار و ۸۶۵ مترمربع و مساحت محوطه ۱۶ هکتار است.

ترمینال جدید فرودگاه کیش، سومین ترمینال بزرگ فرودگاهی کشور به لحاظ ظرفیت و وسعت با قابلیت جابجایی۶ میلیون نفر مسافر در سال و سیستم یکپارچه پذیرش مسافر و انتقال بار است.

برای ساخت ترمینال جدید فرودگاه کیش از شرکت‌های دانش بنیان داخلی برای ساخت تجهیزات اصلی فرودگاهی از جمله BHS (سیستم انتقال بار مسافر) و PBB (پل‌های تلسکوپی انتقال مسافر به هواپیما و بالعکس) استفاده شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *