توقیف ۲۷ هزار خودروی متخلف در پایتخت از ابتدای سال تاکنون

12:18 - 22 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۱۸۹
توقیف ۲۷ هزار خودروی متخلف در پایتخت از ابتدای سال تاکنون
سرکلانتر پلیس بزرگراه‌های پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به توقیف خودرو‌های رانندگان حادثه‌ساز، گفت: در هنگام توقیفات ساعتی خودرو، راننده حتما باید در کنار خودروی خود حضور داشته باشد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ صفر عبادی در خصوص آمار اعمال قانون تخلفات حادثه ساز گفت: در شهر تهران و در ۷ ماهه ابتدایی سال جاری تاکنون نزدیک به ۲۷ هزار خودروی متخلف به‌دلیل انجام تخلفات حادثه‌سازی، چون، سرعت و سبقت و لایی کشی رانندگان آن‌ها به پارکینگ منتقل شده‌اند.

وی افزود: همچنین در این مدت و در بحث توقیفات ساعتی نیز ۱۴ هزار خودرو به دلیل تخلفات حادثه ساز توقیف ساعتی شده‌اند که خودروی راننده متخلف در محل تخلف متوقف و این توقف ممکن است تا ۸ ساعت ادامه یابد.

سرهنگ عبادی اظهار داشت: نزدیک به ۷۰۰ هزار مورد نیز اعمال قانون در بحث سرعت و سبقت و تخلفات حادثه ساز را در سطح شهر تهران داشته‌ایم.

سرکلانتر پلیس بزرگراه‌های پلیس راهور تهران بزرگ گفت: خودرو‌هایی که شهروندان در هنگام تردد‌های خود مشاهده می‌کنند که با نصب بنر در معابر بزرگراهی توقیف شده‌اند به همین دلیل و در بحث توقیفات ساعتی و ارتکاب تخلفات حادثه ساز است.

وی گفت: در بزرگراه‌های یادگار امام (ره)، بابایی، خرازی و آزادگان و دیگر بزرگراه‌های شهر تهران برخورد با تخلفات حادثه ساز از سوی تیم‌های پلیس نامحسوس و تیم‌های بزرگراهی پلیس راهور تهران صورت می‌پذیرد.

سرهنگ عبادی بیان داشت: در حین توقیفات ساعتی راننده حتما می‌بایست در کنار خودروی خود حضور داشته که این خود یک نوع تنبیه اجتماعی است.

وی ادامه داد: در مواقع شب همکاران بنده در خصوص تست سلامت رانندگان اقدام می‌کنند و رفتار رانندگان رصد می‌شود و توسط تیم‌های پلیس بزرگراه این موارد به جد برخورد و پیگیری می‌شود.

سرکلانتر پلیس بزرگراه‌های پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در این خصوص در وحله اول و بار نخست گواهینامه ۳ ماه توقیف می‌شود و مقام قضایی این موضوع را تعیین تکلیف می‌کند و برای بار دوم اگر این موضوع تکرار شود به مدت ۶ ماه گواهینامه راننده توقیف و جریمه ۶۰۰ هزار تومانی نیز دارد که مجازات اجتماعی نیز از سوی مقام محترم قضایی در نظر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *