تشکیل کمیته تخصصی در شورا برای بررسی راسته‌های فرهنگی

10:33 - 22 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۱۴۹
تشکیل کمیته تخصصی در شورا برای بررسی راسته‌های فرهنگی
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: کمیته‌ای در شورا پیش‌بینی شده تا راه‌اندازی راسته‌های فرهنگی در پایتخت را به صورت تخصصی بررسی کند.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، علیرضا نادعلی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه جلسات کمیسیون‌های مشترک شورا برای تعیین تکلیف راسته‌های فرهنگی برگزار شده است، اظهار کرد: جلسه‌ای با حضور کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، شهرسازی و خدمات شهری، معاونین شهردار و رؤسای برخی سازمان‌ها و تعدادی از کارشناسان برگزار و مسئله بررسی شد.

وی با اعلام اینکه کمیسیون شهرسازی طرحی را برای راسته‌های فرهنگی ارائه داده است، یادآور شد: کمیته‌ای تشکیل خواهد شد تا بررسی‌های بیشتر را انجام دهد.

نادعلی با اشاره به احتیاط شورا در مورد راسته‌های فرهنگی، خاطرنشان کرد: راسته‌ها، مسیر‌ها و محور‌های اجتماعی و فرهنگی در تهران نباید به راحتی طراحی شود؛ چراکه در صورت طراحی اشتباه، هزینه‌های مادی و اجتماعی به دنبال خواهد داشت. هر طرحی باید در ابتدا پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشد که این پیوست‌ها را کمیته مورد نظر بررسی می‌کند.

سخنگوی شورای شهر تهران در رابطه با ساخت دروازه قرآن در پایتخت، گفت: پیش از این برای ورودی‌ها و خروجی‌ها، طرح جامعی در سازمان زیباسازی تهیه شده و مصوباتی از گذشته داشته که در مدت اخیر رفت و برگشت‌هایی بین شورا و سازمان زیباسازی صورت گرفته و در حال تدقیق است.

وی همچنین تصریح کرد: پیشنهاد ساخت دروازه قرآن همزمان با اهانت به قرآن مطرح شد، اما در بافت طرح جامع ورودی‌ها و خروجی‌ها پیش‌بینی شده بود؛ لذا بدون تعجیل پیش می‌رویم و وقتی به نقطه مشخصی رسید جزئیات اعلام خواهد شد. اینکه دروازه قرآن در کدامیک از ورودی‌ها ساخته شود، مشخص نیست.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *