شب یلدا و چهارشنبه سوری از تقویم حذف نشده است

10:25 - 22 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۱۴۵
شب یلدا و چهارشنبه سوری از تقویم حذف نشده است
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در اطلاعیه‌ای حذف دو مناسبت ملی از تقویم رسمی کشور را تکذیب کرد.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شورای فرهنگ عمومی کشور؛ در توضیحات دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور آمده است: شورای عالی انقلاب فرهنگی هرساله بر اساس مصوبات شورای فرهنگ عمومی، مناسبت‌های جدیدی را با توجه به پیشنهادات اشخاص حقیقی و حقوقی برای درج در تقویم رسمی کشور تایید می‌کند. در همین رابطه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۸۹۹ مورخ ۱۴۰۲/۷/۱۸ هشت مناسبت برای درج در متن تقویم و پنج مناسبت را برای درج در ضمیمه تقویم رسمی کشور تصویب کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: از جمله مناسبت‌های جدید «روز ترویج فرهنگ میهمانی و پیوند با خویشان» است که همزان با ۳۰ آذر (شب یلدا) و در کنار عنوان شب یلدا است. شب یلدا جزء فرهنگ غنی مردم ایران اسلامی است که نه تنها یک امر ملی است بلکه به خاطر حضور اعضای خانواده‌ها در کنار یکدیگر به عنوان یک امر دینی مورد توجه است.

در این اطلاعیه درباره مناسبت دیگر هم اضافه شده: برای استفاده بهینه فرهنگ از روز‌های پایانی سال به ویژه چهارشنبه سوری که در جامعه ایرانی مورد توجه است، مناسبت «روز تکریم همسایگان» برای درج در متن تقویم رسمی کشور در روز سه شنبه آخر سال تصویب شده است.

در پایان این اطلاعیه دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی با تاکید بر اینکه هیچ مناسبتی حذف نشده است آمده: دو مناسبت فوق با توجه به ویزگی‌های فرهنگی و هویتی ایرانیان به تقویم اضافه شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *