دستغیب: دیوان محاسبات حافظ منافع مردم، به خصوص اقشار مستضعف است

10:08 - 22 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۱۴۱
دسته بندی: سیاست ، عمومی
دستغیب: دیوان محاسبات حافظ منافع مردم، به خصوص اقشار مستضعف است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم با حضور در دیوان محاسبات کشور در جلسه کاری مشترک با سید احمدرضا دستغیب شرکت و درباره مهمترین مسائل و موضوعات بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش دیوان محاسبات کشور، سید احمدرضا دستغیب ضمن تقدیر از عملکرد مطلوب و مواضع انقلابی اتخاذ شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: دیوان محاسبات علاوه بر تلاش در راستای گره گشایی از مشکلات، به دنبال آموزش مدیران نیز هست چراکه از این طریق، نه تنها تعداد پرونده‌های تخلف کاهش می‌یابد بلکه کارآمدی این نهاد نظارتی نیز بیش از گذشته خواهد بود.

دستغیب با بیان اینکه دیوان محاسبات از تصمیماتی که به نفع مردم و به خصوص اقشار مستضعف باشد حمایت می‌کند، افزود: کشور سرشار از منابعی است که می‌توان با بهره گیری از آن‌ها بسیاری از مشکلات را حل کرد و برای تحقق این امر باید در برخی تصمیم گیری‌هایی که در گذشته اتخاذ شده، تجدیدنظر شود.

وی با انتقاد از خود تحریمی‌ها در برخی از بخش‌های کشور، بیان کرد: با مدیریت صحیح و بهینه می‌توان فضایی به وجود آورد که در تمامی بخش‌ها، شاهد کارآمدی بیشتر باشیم و از اتلاف منابع مهم جلوگیری شود چراکه تنها با کاهش هزینه هاست که شاهد پویایی بیش از پیش در بدنه اجرایی کشور خواهیم بود.

در ادامه این جلسه کاری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از عملکرد دیوان محاسبات کشور و تعاملات گسترده این نهاد نظارتی با دستگاه‌های اجرایی، گزارشی از روند فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در وزارتخانه متبوعش را ارائه کرد.

اسماعیلی در ادامه افزود: هر قدر دستگاه‌های نظارتی نگاه تعاملی داشته باشند، دستگاه‌های اجرایی نیز با جدیت و تلاش بیشتر، اقدامات و طراحی‌های خود را به پیش خواهند برد که بحمدالله این رویکرد در دیوان محاسبات کشور وجود دارد.

وی با اشاره به تنوع فعالیت‌ها در وزارتخانه تحت امرش، گفت: مردم ایران به شدت به حوزه فرهنگ علاقه مندند و مطمئنا این علاقه مندی ظرفیت‌های بسیاری را برای کشور به وجود خواهد آورد.

اسماعیلی با بیان اینکه برخی به دنبال تضعیف حکمرانی فرهنگی در کشور هستند، اظهار داشت: تقویت اقتصاد فرهنگ و هنر از جمله اقداماتی است که در دستور کار وزارتخانه قرار دارد و امیدواریم که با کمک نهاد‌های نظارتی همچون دیوان محاسبات، این اقدامات را به پیش ببریم.

بر اساس این گزارش، در این جلسه که مدیران و معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیوان محاسبات کشور نیز حضور داشتند، برخی از مسائل و مشکلات مرتبط با وزارت ارشاد مطرح و مقرر شد تا برای برطرف نمودن آن‌ها تدبیر شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *