توصیه انتخاباتی وزیر کشور به نمایندگان در راستای تقویت مشارکت

17:50 - 21 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۰۸۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
توصیه انتخاباتی وزیر کشور به نمایندگان در راستای تقویت مشارکت
وزیر کشور از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست رویکردشان تا انتخابات به گونه‌ای باشد که باعث تقویت مشارکت شود.

خبرگزاری میزان- به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در جلسه شورای معاونین وزارت کشور که صبح روز یکشنبه برگزار شد، تاکید کرد: وزارت کشور و ستاد انتخابات، به عنوان مجری انتخابات از همه امکانات استفاده خواهند کرد تا بر اساس چهارمولفه "سلامت، امنیت، شفافیت و رقابت " انتخابات اسفند به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی افزود: در دور‌ه‌های گذشته گا‌ها مشاهده می‌شد که برخی نمایندگان سابق در دوره‌های نزدیک به انتخابات مسیر انتقاد از مدیران اجرایی را در پیش می‌گرفتند که این موجب کاهش مشارکت می‌شد.

وزیر کشور با اشاره به شرایط موجود گفت: در این دوره انتظار می‌رود به رغم اینکه نمایندگان مجلس حق نظارت و سوال از مدیران اجرایی را دارند و انتقاد سازنده موجب رشد و بالندگی خواهد شد، اما مراقب باشند فضای انتقادی به فضای انتخاباتی وصل نشود که این کار ممکن است به مشارکت آسیب بزند.

وحیدی از همه گروه‌ها، جریان‌های سیاسی و شخصیت‌های تاثیرگذار خواست از امکانات و ظرفیت‌های خود برای تقویت مشارکت استفاده کنند.

وزیر کشور انتخابات در نظام مردم سالاری دینی را مظهر دمکراسی واقعی دانست و گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران همه ارکان نظام به شکل مستقیم و یا غیر مستقیم در محضر انتخاب مردم قرار دارد و آنان تعیین کننده واقعی سرنوشت خود هستند.

وی افزود: ستاد انتخابات کشور از سال گذشته مشغول برنامه‌ریزی است تا بر اساس قانون جدید، انتخابات را به بهترین شکل ممکن و بر اساس مر قانون برگزار کند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره چهارساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *