لایحه تسهیل در اجرای قانون سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی آذرماه ابلاغ می‌شود

9:45 - 21 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۹۳۱
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
لایحه تسهیل در اجرای قانون سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی آذرماه ابلاغ می‌شود
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا ۱۰ روز آینده کار بررسی و رفع ایرادات لایحه «تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای «قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان» به اتمام رسیده و پس از اعلام نظر شورای نگهبان، از ابتدای آذرماه ابلاغ شود.

خبرگزاری میزان- به گزارش خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به سرنوشت لایحه تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای «قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان» در کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: لایحه تسهیل در اجرای قانون سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی با هدف کمک به واحد‌های صنفی جهت اماده شدن برای اجرای قانون و زمان بندی انجام فرآیند کارپوشه‌های تخصصی برای واحد‌های صنفی مدنظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در این لایحه مدت زمان لازم برای اجرای قانون از سوی صنوف در اختیار سازمان مالیاتی قرار می‌گرفت تا براساس یک جدول زمانبندی اجرایی شود، ادامه داد: زمانی که مراحل نهایی این لایحه در کمیسیون، صحن علنی و شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت، تاریخ‌های اجرای آن از یک بازه زمانی خارج شده و ما باید در قانون اصلاحاتی را انجام می‌دادیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اصلاحیه باید متناسب با تاریخ‌های مربوطه شکل می‌گرفت، ادامه داد: با این حال گزارش موارد و ایرادات شورای نگهبان درباره این لایحه تا پایان شهریور ماه بررسی و به صحن علنی ارسال شده و ما امیدواریم در اولین روز پس از اتمام بررسی برنامه هفتم، بتوانیم قانون را با تاریخ‌های جدید و متناسب با شرایط فعلی نهایی کنیم.

وی تاکید کرد: پیرو رایزنی‌های صورت گرفته با هئیت رئیسه مجلس، پیش بینی می‌کنیم تا ۱۰ روز آینده کار بررسی و رفع ایرادات این لایحه به اتمام رسیده و پس از اعلام نظر شورای نگهبان، از ابتدای آذرماه ابلاغ شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *