گفت‌وگو|

نهرودی: سابقه‌ام خدشه‌دار شد؟ فدای سر بوکس/سرمربیگری با سن و سال من سازگار نیست

7:45 - 21 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۹۰۳
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
نهرودی: سابقه‌ام خدشه‌دار شد؟ فدای سر بوکس/سرمربیگری با سن و سال من سازگار نیست
سرمربی سابق تیم ملی بوکس گفت: شاید سابقه و رزومه من آسیب خورده باشد، اما مهم این است فدراسیون بوکس در آرامش کارش را دنبال کند.

حسین نهرودی در گفت‌وگو با میزان، درباره پایان همکاری خود با تیم ملی بوکس اظهار داشت: در بازی‌های آسیایی وقتی کار ما بدون نتیجه به پایان رسید، با روح‌الله حسینی صحبت کردم و استعفای خودم را تحویل دادم، اما او نپذیرفت. من از شرایط خودم و تیمم باخبر بودم، اما این مسئولیت را قبول کردم، چون لازم بود که کمک کنم و اگر زمان به عقب برگردد باز هم این کار را انجام می‌دهم.

وی افزود: فکر می‌کردم مربی خارجی در عرض ۲، ۳ ماه بیاید که این اتفاق رخ نداد و من هم ۶ ماه سعادت داشتم در خدمت تیم ملی باشم و در این مدت هم نمی‌توانستم معجزه کنم. خدا را شاهد می‌گیرم ذره‌ای کم نگذاشتم، اما فاصله ما با بوکس دنیا و سطح اول آسیا زیاد است و متأسفم که نتوانستیم نتیجه بگیریم.

*همین‌که شرایط فدراسیون آرام باشد برای من کافی است

سرمربی سابق تیم ملی بوکس درباره اینکه آیا قبول دارد با این تصمیم خودش را سوزاند گفت: بحث مربیگری با سن و سال من جور در نمی‌آید، اما در آن برهه باید این کار را انجام می‌دادم تا شرایط فدراسیون نرمال شود و حواشی کاهش پیدا کند. کسانی که سابقه من را می‌شناسند شاید خیال کنند که من خودم را سوزاندم، اما اگر به عمق ماجرا فکر کنند متوجه می‌شوند که این تصمیم به نفع فدراسیون بود.

پیشکسوت بوکس در واکنش به این سوال که آیا برای بوکس ایران از خود گذشتگی کرده؟ تصریح کرد: من این مسئولیت را پذیرفتم تا بوکس ایران دچار چالش نشود. بچه‌هایی که همه آن‌ها شایسته هدایت تیم ملی هستند به بنده لطف داشتند و بدون هیچ حرفی از انتخاب من حمایت کردند. شاید به من و سابقه‌ام ضربه خورده باشد که تا حد زیادی هم این حرف درست است، اما همه این‌ها فدای سر بوکس! همین‌که شرایط فدراسیون آرام باشد برای من کافی است.

*دوقطبی احدی - استکی همیشه در بوکس ایران وجود داشته

نهرودی در خصوص اینکه آیا دو قطبی احدی و استکی در بوکس ایران هنوز وجود دارد، گفت: متأسفانه این دو قطبی در ۱۰ سال گذشته در بوکس ایران وجود داشته، اما با وجود روح‌الله حسینی در رأس فدراسیون کمتر شده و امیدوارم به طور کلی از بین برود. خود این بچه‌ها الان پخته‌تر شده و بسیار حرفه‌ای رفتار می‌کنند، اما این حقیقت در سال‌های گذشته بوده و نمی‌شود از آن فرار کرد. بچه‌ها باید دست به دست هم بدهند تا مربی خارجی کارش را بکند و همه هم باید به او کمک کنیم.

وی درباره عقد قرارداد ۶ ماهه با مربی کوبایی اظهار کرد: به نظر من تصمیم درستی است، چون باید ببینیم او در این مدت روند مثبتی در تیم ایجاد می‌کند یا نه تا تصمیم بگیریم قرارداد او را تمدید کنیم یا خیر. مربی خارجی ۴ سال زمان نیاز دارد و اگر بتواند در مدت مثلا ۶ ماه تغییر مثبتی ایجاد کند قطعاً از او حمایت می‌شود تا کارش را انجام بدهد.

*تقریباً دست کادرفنی خالی است

نهرودی در پایان  در مورد اینکه فاصله تیم اصلی بوکس با سایر نفرات زیاد است، گفت: حقیقت این است که فاصله میان بوکسور‌ها زیاد است و در چند سال گذشته پشتوانه‌سازی خوبی صورت نگرفته است. البته بوکسور‌های خوب و جوانی مثل حبیبی‌نژاد یا مهدی سرباز داریم، اما تقریباً دست کادرفنی خالی است. نسل نوجوان خوبی در راه است که تا به بزرگسالان برسد زمان نیاز است، اما به شما قول می‌دهم از دل رقابت‌های قهرمانی کشور چند پدیده به بوکس ایران معرفی خواهد شد تا مربی کوبایی بتواند روی آن‌ها کار کند و نتیجه بگیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *