تشریح رویکردهای جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه

18:40 - 20 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۸۷۷
تشریح رویکردهای جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه
نشست هم اندیشی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با خبرنگاران حوزه معارف در محل این ستاد برگزار شد. 

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری آکردی در این نشست صمیمانه که با حضور خبرنگاران بیش از ۲۰ رسانه کشور برگزار شد، به تشریح رویکردهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دوره جدید پرداخت. 

وی با بیان اینکه، فلسفه ستاد امر به معروف و نهی از منکر تنظیم‌گری است، اظهار کرد: هر چیزی که به نحوی در آن فساد باشد یا هرچیزی که باعث ناراحتی مردم شود، منکر است و هر چیزی که اخلاق دینی را ترویج دهد، معروف به شمار می‌آید. پس امر به معروف و نهی از منکر ترویج فرهنگ «بی تفاوت نباشیم» است. 

دکتر طاهری آکردی تاکید کرد: در عرصه مطالبه‌گری همه ما اعم از ستاد، مردم، رسانه و… یک تیم هستیم. 

وی در ادامه به بحث تولید در کشور اشاره کرد و افزود: مهار تورم و رشد تولید دو رکن یک اقتصاد پویاست؛ بنابراین توجه به مطالبه‌گری تولید کننده در این زمینه بسیار حائز اهمیت است که به خصوص باید از سوی رسانه‌ها مورد توجه قرار گیرد و خبرنگاران باید بتواند جامعه را قانع کنند. 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در ادامه به تشریح دوره‌های آموزشی ستاد از جمله دوره‌های آموزشی برای آمران به معروف، ضابطان قضایی و… پرداخت و بر ضرورت ترویج اخلاق خوب در جامعه تاکید کرد. 

دکتر طاهری آکردی در خصوص موضوع عفاف و حجاب نیز تصریح کرد: رویکرد ما در بحث عفاف و حجاب، تاکید بر ریشه تاریخی مذهبی و ملی ایران است؛ ما سابقه طولانی در عفاف و حجاب داریم که با ورود اسلام به این موضوع غنای بیشتری وارد شد. در واقع عفاف و حیا در ذات زنان ایران زمین است. 

وی تاکید کرد: برای عفاف و حجاب باید کار فرهنگی شود؛ ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر برنامه‌هایی را در این زمینه شروع کرده‌ایم؛ اما این موضوع یک امر همگانی است و نیاز به همکاری همه دستگاه‌ها و از جمله خبرنگاران دارد. 

به گفته دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر همه باید برای تبیین درست مشکلات جامعه به میدان بیاییم؛ چرا که در محضر خداوند باید پاسخگو باشیم. 

در بخش پایانی این نشست اصحاب رسانه به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و دبیر ستاد امر به معروف به تشریح مباحث مطرح شده پرداخت. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *