هشدار زرد مدیریت بحران نسبت به افزایش آلاینده‌های جوی در پایتخت

18:00 - 20 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۸۷۱
هشدار زرد مدیریت بحران نسبت به افزایش آلاینده‌های جوی در پایتخت
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد افزایش آلاینده‌های جوی به ویژه در نواحی جنوبی استان خبر داد و گفت: کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضرور خودداری کنند.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران استانداری تهران، حامد یزدی مهر، عصر شنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد افزایش آلاینده‌های جوی در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی از فردا یکشنبه ۲۱ آبان تا روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه شاهد این مخاطره در استان به ویژه نواحی جنوبی خواهیم بود.

یزدی مهر گفت: با صدور این هشدار ضمن ابلاغ به همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران، اعلام آماده باش نیز صورت گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران افزود: توصیه اکید مدیریت بحران به بیماران قلبی، ریوی و تنفسی و سالمندان و کودکان و افراد دارای بیمار‌های زمینه‌ای این است که در مواقع آلودگی هوا از حضور در فضای باز خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه تنفس هوای آلوده برای ریه و قلب خطر بیشتری دارد، بیان کرد: این ذرات بسیار ریز، از دیواره ریه جذب خون می‌شوند، لذا توصیه می‌شود در زمان صدور هشدار، بیماران قلبی و ریوی تا جایی که می‌توانید در ساعات شلوغی و ترافیک بیرون از خانه نباشند و از ورزش و پیاده روی خودداری کنند و از باز گذاشتن درب و پنجره‌ها در منزل و یا محل کار بپرهیزند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *