تایید یا رد صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس دوازدهم نهایی نشده است/ امکان اعتراض وجود دارد

16:12 - 20 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۸۵۸
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
تایید یا رد صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس دوازدهم نهایی نشده است/ امکان اعتراض وجود دارد
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس گفت: مرحله نخست بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی دوره دوازدهم مجلس کلید خورده است، اما رد یا تایید صلاحیت‌ها نهایی نیست، افراد فرصت اعتراض دارند بنابراین نباید زودهنگام در این باره اظهار نظری شود.

خبرگزاری میزان- به گزارش خانه ملت، محمدصالح جوکار با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر رد صلاحیت برخی داوطلبان نمایندگی دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: آنچه که به داوطلبان نمایندگی مجلس ابلاغ شده نظر هیات‌های اجرایی است، طبق قانون افراد می‌توانند اعتراض خود نسبت به نظر هیات اجرایی را ظرف چهار روز بعد از ابلاغ نظر این هیات، به هیات نظارت استان اعلام کنند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده ۶۲ قانون انتخابات مجلس، گفت: هیات نظارت استان ۵۰ روز زمان دارد که مستندات دریافتی را با دقت بررسی و سپس نظر خود را به هیات مرکزی نظارت اعلام کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بررسی صلاحیت‌ها هنوز در شورای نگهبان آغاز نشده است، تاکید کرد: مرحله نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس در شورای نگهبان انجام می‌شود، طبق قانون در ابتدا هیات اجرایی اظهار نظر می‌کند، بعد از آن نوبت به بررسی در هیات‌های نظارت استان و مرکزی می‌رسد.

جوکار در خصوص گمانه زنی رسانه‌ها گفت: تایید یا رد صلاحیت داوطلبان هنوز قطعی نیست و این احتمال وجود دارد که در مراحل بعدی بررسی، با ارائه اسناد صلاحیت افراد تایید یا رد شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس تاکید کرد: با توجه به اینکه در قانون روند بررسی صلاحیت‌ها و امکان اعتراض از سوی افراد مراحل متعدد وجود دارد، انتظار می‌رود داوطلبان و رسانه‌ها زودهنگام در خصوص تایید، رد یا عدم احراز صلاحیت‌ها اظهار نظر نکنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *