غلظت آلاینده‌های جوی در ۴ کلانشهر کشور افزایش یافت

14:57 - 20 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۸۳۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
غلظت آلاینده‌های جوی در ۴ کلانشهر کشور افزایش یافت
مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور با اعلام افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در کلانشهر‌های اصفهان، البرز، اراک و تهران از تداوم این وضعیت تا سه‌شنبه خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وزارت راه و شهرسازی، صبح امروز غلظت آلاینده‌های جوی در کلانشهر‌های اصفهان، البرز، اراک و تهران افزایش یافت و شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم یا ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، شاخص کیفیت هوای اصفهان در ساعت ۱۰ صبح امروز به ۱۶۰ واحد و ناسالم برای تمام گروه‌های سنی رسید.

همچنین صبح امروز شاخص کیفیت هوا در شهر‌های کرج به ۱۲۰، اراک ۱۲۳ و تهران ۱۱۳ واحد رسید که در رنج هوای ناسالم برای گروه‌های حساس است.

علاوه بر این صبح امروز شاخص کیفیت هوا در اهواز و برخی شهر‌های استان خوزستان نیز در شرایط ناسالم گزارش شده است. بر اساس راهنمای سامانه پایش کیفی هوای کشور در شرایط ناسالم افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس نیز توصیه شده است افراد خیلی حساس در صورت امکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین را کاهش دهند.

مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده که سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی حداقل تا سه شنبه ادامه دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *