هندبال قهرمانی آسیا| ایران با کره‌جنوبی، چین و نیوزیلند هم‌گروه شد

20:41 - 19 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۷۱۴
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
هندبال قهرمانی آسیا|  ایران با کره‌جنوبی، چین و نیوزیلند هم‌گروه شد
تیم ملی هندبال مردان کشورمان با کره‌جنوبی، چین و نیوزیلند در مسابقات قهرمانی آسیا همگروه شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون هندبال، ساعتی پیش قرعه کشی بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا برگزار شد که طی آن تیم ملی هندبال کشورمان در گروه B با تیم‌های کره جنوبی، چین و نیوزیلند همگروه شد.

در این مراسم که در بحرین محل برگزاری این مسابقات و توسط ۷ کاپیتان ادوار تیم ملی هندبال بحرین برگزار شد، ابتدا قرعه کشی سید دو (کویت، کره جنوبی، عراق و امارات متحده عربی) و سید ۳ (هنگ کنگ، هند و عمان) انجام شد و سپس با توجه به انصراف استرالیا که در سید ۳ قرار داشت، با تصمیم فدراسیون هندبال آسیا، قرعه کشی بین چهار تیم سید ۴ یعنی ژاپن، چین، چین تایپه و نیوزیلند به همراه قزاقستان که جایگزین استرالیا در سید ۳ شده، انجام شد تا مشخص شود کدام تیم می‌تواند در سید ۳ بجای استرالیا قرار بگیرد که در نهایت چین در سید ۳ قرار گرفت و راهی گروه B شد. سپس قرعه کشی سید ۴ برگزار شد.

در نهایت نیز قرعه کشی سرگروه‌ها در این رقابت‌ها انجام شد که ابتدا بحرین به عنوان میزبان رقابت‌ها پس از بحث و تبادل نظر کادرفنی تیم ملی این کشور که مدتی زمان برد، سرگروهی گروه D را انتخاب کرد. سپس قرعه کشی بین ایران، قطر و عربستان برای تعیین سایر سرگروه‌ها انجام شد که ایران راهی گروه B شد.

قرعه کشی کامل این مسابقات به این شرح است:

گروه A: قطر - کویت - عمان - چین تایپه

گروه B: ایران - کره جنوبی - چین- نیوزیلند

گروه C: عربستان - عراق - هند - ژاپن

گروه D: بحرین - امارات متحده عربی - هنگ کنگ - قزاقستان

هندبال قهرمانی آسیا|  ایران با کره‌جنوبی، چین و نیوزیلند هم‌گروه شد

 

لازم به ذکر است بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا انتخابی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۵ کرواسی، دانمارک و نروژ از ۱۱ تا ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴- ۲۱ دی تا ۲ بهمن ماه سال جاری - در منامه بحرین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *