معرفی ظرفیت‌های صنایع‌دستی روستایی در جشنواره فصلی «کشار علیا»

19:07 - 19 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۷۰۶
معرفی ظرفیت‌های صنایع‌دستی روستایی در جشنواره فصلی «کشار علیا»
جشنواره فصلی «کشار علیا» بخش کن با رویکرد معرفی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی روستایی برگزار شد.

خبرگزاری میزان - اصفهانی، دهیار کن، گفت: جشنواره روستایی صنایع دستی و سوغات کشار علیا مورد استقبال خوب مردم و گردشگران قرار گرفت.

وی اظهار کرد: کشار علیا جاذبه‌های گردشگری دیدنی از جمله آبشار سکوت یزدان است که به‌زودی ثبت ملی نیز خواهد شد و ما در این جشنواره یکی از اهداف بزرگمان معرفی همین جاذبه‌های گردشگری، صنایع دستی و سوغات این روستاست که فاصله زیاد با شهر ندارد و می‌تواند مقصد بسیاری از گردشگران باشد.

اصفهانی، افزود: برپایی چنین جشنواره‌هایی موجب رونق اقتصاد در بخش صنایع دستی و گردشگری روستا‌ها می‌شود، همانطور که در این جشنواره شاهد این بودیم که از مناطق مختلف پایتخت به این نقطه آمدند و هم از محصولات خرید کردند و هم از مکان‌های دیدنی بازدید انجام دادند.

سعید بشیری، معاون فرماندار تهران نیز در حاشیه برگزاری این جشنواره، گفت: ظرفیت جامعه روستاییان و عشایر پایتخت بالا است و ضروری است که با همکاری بخشداران و دهیاران و همچنین شهرداری‌ها جشنواره‌های فصلی ویژه عرضه صنایع دستی و محصولات جامعه روستایی و عشایر برپا شود.

وی افزود: محصولات تولیدی روستاییان به عنوان محصولات سالم شناخته شده است که در جشنواره‌های روستایی، علاوه بر آشنایی گردشگران و مردم با این روستا‌ها از محصولات سالم تولیدی آن بهره مند می‌شوند.

همچنین بخشدار کن، گفت: این جشنواره موجب آشنایی مردم با جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی کشار علیا می‌شود.

مرتضی محمدنژاد، افزود: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی صنایع دستی، جاذبه‌های گردشگری، محصولات تولیدی، مشاغل خانگی و حمایت از زنان روستایی بوده که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

محمدنژاد، خاطرنشان کرد: روستای کشار علیا در بخش کن قرار گرفته و جزو حریم منطقه ۲۲ شهرداری تهران است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *