الهامی: در ۱۰ دقیقه بازی را از دست دادیم/ دنیا به آخر نرسیده

17:35 - 19 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۶۹۹
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
الهامی: در ۱۰ دقیقه بازی را از دست دادیم/ دنیا به آخر نرسیده
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان به انتقاد از کیفیت چمن ورزشگاه خانگی گل گهر پرداخت.

خبرگزاری میزان - ساکت الهامی پس از شکست مس رفسنجان در دربی کرمان، اظهار داشت: از گروه داوری تشکر می‌کنم که فوق العاده بودند. دستشان درد نکند. به تیم خوب گل گهر و مجموعه ان‌ها بابت این برد تبریک می‌گویم. گوارای وجودشان، ۱۰ دقیقه‌ای را از دست دادیم که شرایط به گونه‌ای رقم خورد که فکرش را نمی‌کردیم.

وی افزود: بازی را خیلی خوب شروع کردیم. یکی دو موقعیت خوب را قبل از گل اول حریف داشتیم که نشد استفاده کنیم. توپ‌های آن‌ها در یک زمان ۱۰ دقیقه‌ای تبدیل به گل شد. نیمه دوم هم هرچه فشار آوردیم، با دفاع لایه به لایه و شرایط بد زمین نتوانستیم. بچه‌های ما در چند نوبت در تصمیم گیری آخر چمن را شوت کردند! آن کیفیتی که بتوانیم بازی کنیم را نداشت. چمن بلند بود. 

سرمربی مس رفسنجان گفت: بازیکنان حریف به خاطر بازی‌هایی که کرده بودند با این شرایط خودشان را وفق داده بودند. بچه‌های ما واقعا بین دو نیمه کفش‌هایشان را هم عوض کردند. بازهم به آن‌ها تبریک می‌گویم. این هم یک روی فوتبال است. دنیا به آخر نرسیده است. دو تیم فوتبال خوب برای استان کرمان هستند. بازی‌ها ادامه دارد و هر ۲ تیم ان‌شاءالله در ادامه راه موفق باشند.

وی در خصوص تفاوت نیمه اول مس رفسنجان با نیمه دوم، گفت: نیمه اول با همان روش همیشگی‌مان بازی می‌کردیم، ولی نیمه دوم نوع بازی را عوض کردیم. مجبور شدیم، چون سیستم حریف دفاع لایه‌ای بود. دنبال این بودند که از ضدحمله به هدفشان برسند و رسیدند. نیمه دوم چیزی برای از دست دادن نداشتیم. با توجه به اینکه حرف کاملا در زمین خودش متمرکز بود مجبور شدیم از کناره‌ها کار را ادامه بدهیم. بچه‌ها خوب کار کردند و به آن‌ها خسته نباشید می‌گویم. این‌ها همان کسانی هستند که در ۳ هفته قبل ۳ بازی را برده بودند. در ادامه راه قطعا شرایط ما بهتر خواهد شد.

الهامی در خصوص اینکه هر مربی به سیرجان رفته از چمن گل گهر تعریف کرده و ایرادی نگرفته و به نظر می‌رسد انتقاد او توجیه باخت است، عنوان کرد: بحث توجیه نیست. من تبریک هم گفتم. توجیه ندارد. فوتبال همین است، ولی امروز بچه‌های ما ۱۵-۱۰ بار زمین خوردند. چمن بلند بود و کیفیت نداشت.

وی درمورد اینکه شرایط زمین برای هردو تیم یکسان بود، گفت: تیمی که خودش را با شرایط وفق داده فرق می‌کند. آن‌ها آمده بودند از این زمین با این شرایط استفاده کنند. هر ۲ گل را روی غفلت بچه‌های ما زدند. گل گهر یک حمله کلاسیک برای گل زدن نداشت. هرچه گرفتند از بچه‌های ما گرفتند. خودمان اشتباه کردیم. فوتبال همین است. این هم برنامه ریزی خیلی خوب کادرفنی شان بود و تبریک می‌گویم.

سرمربی مس رفسنجان درخصوص اینکه ظاهرا حسین مهربان جایگزین محمد اکبری شده، اما مهربان در چند هفته اخیر عملکرد مثبتی ازخودش نشان نداده و اکبری با انگیزه‌تر بازی می‌کرد، اظهار داشت: او بازی قبل به زمین رفت و در چند هفته قبل نبود. محمد اکبری هم هم بازی قبل بازی کرد. هرکدام در تمرین شرایط بهتری داشته باشند بازی می‌کنند. هیچ فرقی هم ندارد. کادرفنی در این مورد تصمیم می‌گیرد. هردو بازیکنان خوبی هستند. متاسفانه فرشید باقری قبل از بازی و هنگام گرم کردن مصدوم شد. مجبور شدیم استراتژی خودمان را عوض کنیم، چون برنامه‌ای برای این اتفاق نداشتیم. از کیفیت بازی بچه‌ها به جز ۱۰ دقیقه‌ای که شرایط‌مان به هم ریخت و حریف توانست استفاده کند، راضی هستم.

الهامی با اشاره به زمان برگزاری این مسابقه، عنوان کرد: خواهشم از فدراسیون این است که برگزاری بازی در ساعت ۱۵ خوب نیست. با با داور هم در مورد یکی دو صحنه صحبت کردم گفت اصلا نمی‌دیدم. گل دوم هم حامد لک گفت ندیدم. چون نور می‌خورد. البته این شرایط برای هر دو تیم است، ولی هردو ضرر می‌کنند. تیمی که رو به آفتاب است اذیت می‌شود. می‌شد بازی را‌ی ساعت به عقب بیندازند تا بازی با کیفیت‌تر باشد. استادیوم که شرایط خیلی خوبی دارد. می‌شد بازی در ساعت ۱۶ یا ۱۶:۳۰ برگزار شود تا ۲ تیم با کیفیت بهتری بازی کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *