مجارستان: اتحادیه اروپا نباید مذاکرات عضویت را با اوکراین آغاز کند

13:01 - 19 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۶۶۷
مجارستان: اتحادیه اروپا نباید مذاکرات عضویت را با اوکراین آغاز کند
مجارستان مخالفت خود را با آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا اعلام کرد.

خبرگزاری میزان – «ویکتور اوربان»، نخست‌وزیر مجارستان می‌گوید که اتحادیه اروپا نباید مذاکرات عضویت را با اوکراین آغاز کند.

به گزارش «رویترز»، اوربان تاکید کرد که این موضع روشن مجارستان در مورد این موضوع است.

نخست‌وزیر مجارستان با اشاره به اینکه بروکسل به مجارستان بدهکار است، همچنین گفت: اختلاف با بروکسل بر سر میلیارد‌ها یورو از بودجه اتحادیه اروپا که برای مجارستان به دلیل مسئله حاکمیت قانون به حالت تعلیق درآمده است، به هیچ‌وجه نمی‌تواند به حمایت مجارستان از مذاکرات الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا مرتبط باشد؛ مذاکرات نباید آغاز شود و موضع مجارستان واضح است.

اوربان در ادامه اظهار کرد: من می‌خواهم کاملا واضح بگویم که مخالفت مجارستان با شروع مذاکرات با اوکراین بر سر عضویت در اتحادیه اروپا مشروط به یک معامله تجاری نیست و نمی‌توان آن را به موضوع بودجه‌ای که مجارستان حق دریافت آن را دارد، مرتبط کرد.

براساس برنامه‌ریزی‌ها قرار است سران کشور‌های اتحادیه اروپا در اواسط دسامبر در مورد پذیرش توصیه کمیسیون اروپا درباره دعوت از کییف برای آغاز مذاکرات عضویت به محض رسیدن به شرایط نهایی تصمیم بگیرند.

هرگونه تصمیمی در این باره مستلزم اجماع نظر ۲۷ عضو بلوک اتحادیه اروپا است که مجارستان به‌عنوان مانع بالقوه اصلی در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *