برگزاری روز‌های فرهنگی ایران و ازبکستان در سال ۲۰۲۴/ همکاری برای جایزه بین‌المللی گوهرشاد

21:09 - 18 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۶۲۹
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
برگزاری روز‌های فرهنگی ایران و ازبکستان در سال ۲۰۲۴/ همکاری برای جایزه بین‌المللی گوهرشاد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه سران اکو با وزیر فرهنگ ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری میزان - محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اجلاس سران اکو با آزادبیک نظربیک‌اف، وزیر فرهنگ ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر فرهنگ در این گفت‌وگو از آزاد بیک نظربیک‌اف دعوت کرد تا به تهران سفر کند.

اسماعیلی در حاشیه این دیدار با اشاره به برگزاری روز‌های سینمای ایران در ازبکستان، گفت: بررسی رویداد روز‌های سینمای ایران در ازبکستان که با استقبال مخاطبان همراه بود، به پایان رسید.

وزیر فرهنگ، اظهار کرد: در این دیدار مقرر شد سال ۲۰۲۴ روز‌های فرهنگی ایران و ازبکستان در هر دو کشور برگزار شود.

وزیر فرهنگ با اشاره به گفت‌وگو با طرف ازبکستانی مبنی بر اعلام خواهرخواندگی بین شهر‌های مختلف ایران و ازبکستان، گفت: بر تقویت این امر در این نشست تاکید شد. همچنین برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک بین دو شهر سمرقند، اصفهان، بخارا و همدان از جمله پیشنهادات مطرح شده در جلسه بود.

اسماعیلی درباره همکاری بنیاد بوعلی سینا با مجموعه‌های مرتبط در ازبکستان نیز گفت: بوعلی سینا میراث بزرگ تمدن ایرانی اسلامی است که در بخارا متولد و در همدان مدفون است. در همین زمینه تداوم همکاری مشترک بنیاد بوعلی سینا با مجموعه‌های ازبکستان در جلسه مطرح شد. 

وی ادامه داد: «جایزه بین‌المللی گوهرشاد» و همکاری در این زمینه از دیگر موضوعات مهم این دیدار بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزیر فرهنگ ازبکستان مهر ماه در حاشیه اجلاس وزرای فرهنگ کشور‌های اسلامی در قطر دیدار و گفت‌وگو داشت که در آن جلسه هم دو طرف بر گسترش روابط فرهنگی تاکید داشتند.

محمدمهدی اسماعیلی به همراه رئیس جمهور صبح امروز پنج‌شنبه برای شرکت در اجلاس سران اکو وارد ازبکستان شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *