مهلت ثبت‌نام خودرو‌های وارداتی پنج‌شنبه شب تمام می‌شود

16:46 - 18 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۶۱۳
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
مهلت ثبت‌نام خودرو‌های وارداتی پنج‌شنبه شب تمام می‌شود
سومین دوره ثبت‌نام برای متقاضیان خودرو‌های وارداتی پنج‌شنبه شب به پایان می‌رسد.

خبرگزاری میزان - پس از طی شدن فرآیند‌های قانونی و اخذ مجوز‌های لازم (استاندارد، محیط‌زیست و...) برای خودرو‌های وارداتی، از روز سه‌شنبه هفته جاری (١۶ آبان) برای سومین بار امکان ثبت‌نام و ثبت درخواست سه اولویت از شش خودروی وارداتی عرضه شده توسط شش شرکت واردکننده از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودرو‌های وارداتی، فراهم شد.

در این مرحله تنها متقاضیانی که در اسفندماه سال گذشته افتتاح حساب وکالتی کرده و وجه ۵۰۰ میلیون تومانی را در حساب وکالتی خود مسدود کرده بودند و در نیمه نخست اسفندماه ١۴٠١ از طریق سامانه یکپارچه ثبت‌نام خود را انجام و نوبت‌دهی شده بودند، امکان انتخاب و ثبت درخواست خودرویی داشتند.

براساس آنچه که مقرر شده بود، سامانه جهت انتخاب خودرو‌ها از سه‌شنبه به مدت سه روز تا ساعت ٢٣ و ۵۹ دقیقه روز پنج‌شنبه (١٨ آبان) فعال بوده و امشب این مهلت به پایان خواهد رسید.

قیمت فروش محاسباتی، علی‌الحساب اعلام شده و قیمت در مبادی ورودی بوده و سایر هزینه‌ها از جمله عوارض قانونی پس از ترخیص، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

همچنین قیمت قطعی خودروها، پس از ارائه کلیه مستند‌ها و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین می‌شود؛ ملاک قیمت قطعی خودرو، قیمت اعلامی و مصوب شورای رقابت خواهد بود.

خودرو‌ها برای قرارداد‌های منعقده، حداکثر سه ماهه تحویل خواهند شد و واردکنندگان باید حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد، نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام کرده و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد؛ در صورت تاخیر در تحویل، قرارداد‌های مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این باره خواهند شد.

عدم واریز وجه حداکثر تا پنج روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف خواهد شد.

قرارداد‌های مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نیستند. تخصیص خودرو‌ها نیز بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی (اولویت‌بندی‌های صورت گرفته) و اولویت انتخابی خودرو‌ها (انتخاب سه اولویت خودرو‌هایی که اولویت اول بسیار مهم است) انجام می‌گیرد.


انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *